SolidWorks >> Rysunki >> Przekrój na dodatkowym rysunku.
Autor Wypowiedź
2016-01-12, 09:41
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry,
Mam bardzo duże złożenie i chciałem aby przekroje znajdowały się na dodatkowym rysunku. Czy ktoś wie jak umieścić przekrój na innym rysunku niż krojona część?
Uprzejmie proszę Was forumowicze o pomoc.
Pozdrawiam
Andrzej
 
.
2016-01-12, 10:25
Pomógł 52 raz(y).
Ctrl+C -- Ctrl+V a potem ukryć lub usunąć widok na arkuszu źródłowym ewentualnie Ctr+X --- Ctrl+V
 
2016-01-12, 11:08
Pomógł 18 raz(y).
Żeby było zabawniej, u mnie tak nie działa, trzeba z górnego menu "Wytnij" "Wklej".
Jak chcę CTRL+C CTRL+V to mam "Nie można tu wkleić elementu ze schowka", heh...
 
.
2016-01-12, 11:37
Pomógł 52 raz(y).
To zależy co się pokaże na arkuszu. Musi być wybrany widok. U mnie zawsze działa :D

Jeśli CTRL+C CTRL+V nie działa to trzeba sprawdzić w definicjach skrótów klawiszowych.
 
2016-01-12, 11:56
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za szybką odpowiedź,
U mnie jednak nie działa ani Ctrl C Ctrl V ani kopiowanie z górnego menu. Solid wyświetla komunikat "Nie można tu wkleić elementu ze schowka". Kopiuje bez problemu główny widok ale widoku przekroju już nie pozwoli.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-12, 11:58
Pomógł 405 raz(y).
Trzeba skopiować widok źródłowy i zależny. Można też skopiować cały arkusz i usunać pozostałe rzeczy (o ile występują). następnie odpinamy wyrównanie pod prawym>wyrównanie>usuń i ukrywamy widok rodzica bez ukrywania potomka.
Edit: jeszcze jedna uwaga, zanim się wklei (niezależnie czy skrótem klawiaturowym czy z menu) trzeba kliknąć w miejsce na arkuszu:)
 
2016-01-12, 14:34
Pomógł 0 raz(y).
Udało się.
Serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT