SolidWorks >> Rysunki >> Strzałka na rysunku
Autor Wypowiedź
2016-01-14, 13:22
Pomógł 1 raz(y).
Witam,
mam takie oto pytanie otóż w jaki sposób wstawić strzałkę



robiłem to w ten sposób, że narysowałem ją (w arkuszu rysunku) zwymiarowałem dodałem wypełnienie i zapisałem do biblioteki, ale mam pewnien problem otóż po wstawieniu i zapisaniu do pdf rysunku z tą strzałką znika mi z niej wypełnienie,
niby pierdółka ale irytuje ( lepiej wygląda cała czarna:):))



Stąd moje pytanie w jaki sposób można zrobić to poprawnie czy może są jakieś biblioteki gdzie podobnego typu elementu są a ja jej jeszcze nie odkryłem:):)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-14, 14:30
Pomógł 405 raz(y).
Jest takie narzędzie, co prawda bardziej pod kątem łamenej linii zakończonej grotem, ale można też narysować zwykłą strzałkę.

Menu Wstaw>Adnoctacje>Linia wiodąca z uskokami.
 
2016-01-14, 14:43
Pomógł 1 raz(y).
Dzięki za szybka odp.
Niestety tworzy tylko zwykłą strzałkę a mi chodzi o taka jak na zdj.1 takiej normalnej nie za bardzo ją widać ( tą moją zawsze mogę przeskalować jeżeli nie widać jej na rys za dobrze)
Myślałem że jest coś podobnego jak wstaw Symbol i tam jakaś taka strzałka mogłaby być ale niestety nie widzę takiej opcji.:):)
Dodam że moją strzałkę czasami jak zapisuje do pdf do jest czarna a czasami pusta.:):)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-14, 14:53
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli chodzi o taką to najlepiej ją utworzyć w kodzie ASCII tak jak inne symbole, przykłady tutaj: http://solidworks.cad.de/lib_gtol.htm albo znaleźć gotową i skopiować jej kod do pliku Gtol.sym.

Jeżeli chodzi o wspomnianą technikę, to też dobra droga do wykonania bardziej skomplikowanych strzałek (np. reprezentujących obrót/dokręcanie). Rysujesz obrys, wypełniasz, tworzysz blok i zapisujesz go do bliblioteki lub ulubionych. Można gó łatwo skalować czy obracać. Jeżeli po utworzeniu bloku (co się zdarzało w niektórych wersjach) znika wypełnienie, trzeba blok edytować i ponownie je dodać - powinno być ok.
 
2016-01-14, 14:57
Pomógł 1 raz(y).
O właśnie popatrzę ten sposób, a co do tego z blokiem to u mnie problem jest w tym że wypełnienie jest a znika tylko w pdf w pliku rys cały czas jest czarne.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT