SolidWorks >> Rysunki >> Objaśnienie otworu w widoku przekroju
Autor Wypowiedź
Projektant
2017-01-04, 11:15
Pomógł 0 raz(y).
Próbował ktoś z was wstawić "objaśnienie otworu" na widoku przekroju?
U mnie solid pozwala tylko widoku planarnym poprzez wybór krawędzi kołowej przez co narzędzie staje się bezużyteczne trudno generować widok tylko po to aby wstawić oznaczenie. Zresztą na studiach mówili żeby otwory starać się wymiarować na przekrojach no ale to oznaczenie nie wymiarowanie sensus stricto. Tym niemniej warto by skorzystać z tego narzędzia.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-01-04, 11:43
Pomógł 405 raz(y).
Objaśnienie otworu to adnotacja z odnośnikiem do krawędzi kołowej. Niby jak na przekroju ma być wstawiona???

Na przekroju wymiarujemy ręcznie albo pobieramy wymiary z modelu (te odpowiednie) dla przekroju.
 
Projektant
2017-01-04, 15:03
Pomógł 0 raz(y).
    Kęska Paweł
Niby jak na przekroju ma być
    wstawiona???

Tak jak wymiar fazy w przekroju za pomocą odnośnika.
Dzięki za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-01-04, 15:48
Pomógł 405 raz(y).
http://help.solidworks.com/2014/polish/SolidWorks/sldworks/c_hole_callouts.htm
 
Projektant
2017-01-05, 08:37
Pomógł 0 raz(y).
"Oś otworu musi być normalna do arkusza rysunku."

Tłumaczy wszystko szkoda i dziękuję za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-01-05, 09:06
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem jak Was uczą, ale wg mnie na przkroju nie powinno się pokazywać wymiarów na odnośnikach (jak wspomniana faza).

Jeżeli otwór jest z kreatora to sugeruję pobranie wymiarów z modelu jako profile kreatora otw.
 
Projektant
2017-01-05, 11:16
Pomógł 0 raz(y).
Przekierować z uwagami do Pana profesora?
A Was jak uczą?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-01-05, 13:08
Pomógł 405 raz(y).
Nie bardzo rozumiem Twój sarkazm...

Jak popracujesz 10 lub 15 lat w zawodzie to może zrozumiesz co mam na myśli. Nie tytuły przed nazwiskiem świadczą o praktycznej wiedzy, tylko realna praca w przemyśle, gdzie spotykasz się z różnymi rodzajami dokumentacji (również zagranicznej).

Więc nie robi na mnie wrażenie, że jakiś profesor powiedział, że coś się robi w taki a nie inny sposób. Polecam książkę do rysunku T. Dobrzańskiego.
 
Projektant
2017-01-05, 13:20
Pomógł 0 raz(y).
    Kęska Paweł
    Nie bardzo rozumiem Twój sarkazm...
   
    Jak popracujesz 10 lub 15 lat w zawodzie to może zrozumiesz co mam na myśli.

Ech Panie Pawle. Wiem że to Pańskie podwórko ale czy musi Pan tak za każdym razem? Zawsze Pańska prawda jest najmojsza nie muszę z tym walczyć, czy dopuszcza Pan do myśli chociaż cień szansy że mozę być Pan w kosmarnym błędzie?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-01-05, 13:36
Pomógł 405 raz(y).
Drogi kolego,

W dalszym ciągu nie rozumiem o co tak naprawdę chodzi.

Odpowiedziałem na pytanie, jak należy stosować oznaczenie otworu w SOLIDWORKS.

Od siebie dodałem, że moim zdaniem oznaczenie w formie odnośnika na przekroju nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli ktoś ręcznie takie oznaczenie wstawi to też pewnie inne osoby zrozumieją co autor ma na myśli.

Pozwolę sobie na tym zakończyć dyskusję, ponieważ uwagi, że to jakieś moje podwórko i że zawsze jestem najmądrzejrzy średnio mi się podobają. Otóż nie jestem najmądrzejszy a odpowidzi na publicznym forum może udzielić każdy.

Dodam, że również kiedyś studiowałem (kierunek mechaniczny) i spotykałem się z różnymi utytułowanymi osobami, które nie zawsze i we wszystkim miały rację - co się okazało później.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT