SolidWorks >> Rysunki >> Widoki
Autor Wypowiedź
Anderk
2017-08-03, 12:09
Pomógł 0 raz(y).
Witam.
W sekcji modelowania mam dwa obiekty bryłowe.
Ukrywam jeden z nich i z tego widocznego robię dokumentację rysunek 2D.
Do tego momentu jest ok. Problem pojawia się jak ukryję bryłę na której zrobiłem rysunek, a otworzę ten drugi to automatycznie zamienia mi rysunek na ta wyświetloną bryłę.
Pytanie:
Czy da się i jeśli tak to jak to zrobić, aby ten rysunek nie uległ zmianie automatycznie. Nawet przy modyfikacji bryły tej właściwej
 
2017-08-03, 14:17
Pomógł 0 raz(y).
Rysunek tworzony jest z tego co widać. Rozumiem że chcesz zrobić oddzielne rysunki dla tych obiektów tak?
Najpierw zrób jeden (z jednym obiektem), a potem nowy z drugim obiektem. Gdybyś chciał później edytować to pamiętaj żeby ukrywać ten nie właściwy.
Można też zapisać obiekty w oddzielnych plikach.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-08-03, 17:24
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli część jest wieloobiektowa, to nic nie ukrywaj w modelu tylko robi się to poprawnie poprzez wybranie obiektów do pokazania w samym rysunku.



A jeżeli już musi to być w modelu, to można wykorzystać stany wyświetlania (połączone z konfiguracjami) albo bezpiecznie jest utworzyć konfiguracje i naprzemiennie pousuwać obiekty. Wówczas raz będzie widoczny 1 obiekt, a w drugiej konfiguracji drugi.
 
2017-08-04, 09:01
Pomógł 0 raz(y).
A jak jest to złożenie np. 5 części i w jednym rysunku chcemy przedstawić 4 części, a w innym 2 ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-08-04, 19:00
Pomógł 405 raz(y).
Złożenie to inna bajka. To trzeba zrobić konfiguracje złożenia i wygasić, co niepotrzebne. Nie mylić z ukryciem!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT