SolidWorks >> Rysunki >> Osie w widokach
Autor Wypowiedź
.
2017-10-09, 15:13
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Czy jest jakiś sposób żeby wymusić widoki w rysunku bez osi otworów, wałków , łuków itd.
Nie zauważyłem jakiegoś związku kiedy osie na nowych widokach są a kiedy nie ma.
Jest to bardzo denerwujące. Czasami prosty stosunkowo rysunek i w widokach nie ma osi i muszę je ręcznie wstawiać. Ale najgorsze jest jak mam bardzo rozbudowane złożenie a Solid upierdliwie wstawia wszelkie osie. Oczywiście rysunek jest praktycznie nieczytelny bo te osie wszystko zamazują. Usuwam je ( na szczęście da się zaznaczyć oknem), ale tych osi mam kilkanaście tysięcy !!! i usuwanie twa kilkanaście minut. I tak z każdym rzutem, koszmar.
 
2017-10-09, 16:11
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Otwierasz formatkę - szablon (pusty plik 2D) wchodzisz w ustawienia i odznaczasz ptaszki...



następnie nadpisujesz daną formatkę(jako plik *.drwdot)
Musisz to wykonać na wszystkich formatkach tzn. A4, A3 itd....
Będzie to działało od nowego wrzucenia - utworzenia części - złożenia do dokumentacji 2D.

Pozdrawiam.
 
.
2017-10-09, 19:13
Pomógł 52 raz(y).
No niestety ustawienia sobie a Solid robi po swojemu według swojego widzimisię :(
Nie wstawia osi pomimo ustawienia żeby wstawiać ale w innym rysunku z tego samego szablonu już wstawia i to w ilościach zatrważających, daje linie osiowe nawet na zaokrągleniach profili.
 
2017-10-09, 20:05
Pomógł 36 raz(y).
No to nie wiem, co może być przyczyną, może coś z SW ? A spróbuj na formatkach SW.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-10-09, 21:21
Pomógł 405 raz(y).
Jeszcze ma znaczenie pewnie kilka innych czynników, jak to czy część czy złożenie, tryb wyświetlania, tryb dużego złożenia...

Sugeruję sprawdzić na innym komputerze i wówczas dalej szukać - jeśli to samo.
 
.
2017-10-10, 14:34
Pomógł 52 raz(y).
Problem rozwiązany. Trzeba było odznaczyć opcję 'Linie środkowe' no i zwrócić uwagę na ustawienia dla części i dla złożenia.
Dzięki za pomoc
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT