SolidWorks >> Rysunki >> Sortowanie fragmentu listy części
Autor Wypowiedź
2017-10-27, 07:49
Pomógł 1 raz(y).
Dzień dobry,
Czy istnieje możliwość posortowania jedynie zaznaczonego fragmentu listy części w rysunku złożeniowym? Próbowałem zaznaczać jedynie grupę wierszy (np. same śruby) i użyć opcji Sortuj, ale niestety zawsze sortuje mi całą kolumnę.
Pozdrawiam
 
2017-10-27, 13:15
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Można było podać jakiś podgląd?
Jeśli sortuje całą kolumnę to zaznacz np. wszystkie śruby i przenieś w tabelce na odpowiednią wysokość.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-10-27, 20:34
Pomógł 405 raz(y).
To podziel tabelę lub utwórz konfigurację z samych śrub. Sortować można również wizualizacją złożenia.
 
2017-10-30, 07:05
Pomógł 1 raz(y).
Witam,

Przykład podaję na rysunku poniżej. Chciałbym odwrócić kolejność jedynie samych śrub. Zaznaczam wszystkie wiersze ze śrubami, jak na rysunku, ale po wybraniu opcji Sortuj układa mi alfabetycznie całą kolumnę, a nie tylko zaznaczenie.



Pośrednim rozwiązaniem, stosowanym już przeze mnie jest to podane przez Kazimierza, ale przydaje się tylko w przypadku gdy dopiero zaczynam sortować całą tabelę.

Podział tabeli nic daje, sortuje nadal całą kolumnę. Wygląda na to, że nie ma prostego sposobu.

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-10-30, 14:40
Pomógł 405 raz(y).
Na szybko (będę jeszcze nad tym myślał), tworzę oddzielną konfigurację tylko śruby. Na koniec projektu wstawiam dwie listy BOM, wówczas można sortować niezależnie. Niestety nie da się ich scalić, ale można ręcznie przesunąć, by wyglądały jak jedna.

Inna opcja to zapis do Excela i odwrócenie wybranych wierszy.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT