SolidWorks >> Rysunki >> Niepotrzebne automatycznie wstawiane linie
Autor Wypowiedź
2017-11-09, 12:23
Pomógł 1 raz(y).
Witam,

Mam pewien problem, podczas wstawiania widoku na rysunku pojawiają się niepotrzebne linie (rys. poniżej). Chodzi o te okrągłe linie konstrukcyjne. Usuwanie ich za każdym razem jest dość kłopotliwe, czy da się to wyłączyć.
Co ciekawe, pojawiają się one tylko z jednej strony, mimo iż płyta jest symetryczna.



Pozdrawiam
 
.
2017-11-09, 12:46
Pomógł 52 raz(y).
Prawdopodobnie program wykrył, że otwory są jakby w szyku kołowym i wstawił automatycznie kołowe znaczniki środka. Nie znalazłem w opcjach dokumentu możliwości wyłączenia automatycznego wstawiania znaczników środka. A to , że tylko z jednej strony to niestety ten typ tak ma :).
Ja jeszcze nie znalazłem związku przyczynowo skutkowego automatycznego wstawiania lub nie wstawianie w ogóle znaczków środka a pracuję w SW już 10 lat.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-11-09, 14:02
Pomógł 405 raz(y).
Można to wyłączyć w szablonie, opcje dokumentu > opisywanie szczegółów. Ja jednak w takiej sytuacji usunąłbym to ręcznie ramką i wówczas na karcie adnotacji można wstawić takie znaczniki manualnie bez zaznaczonej opcji linie połączenia.
 
2017-11-09, 18:16
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Tak jak Paweł napisał, otwierasz pusty szablon (np. A3) i w opcjach zaznaczasz lub odznaczasz różne możliwości jak na rys.



Następnie nadpisujesz dany format jw. A3.
Uwaga, działa to dopiero po utworzeniu nowej dokumentacji dla danej części lub złożenia.
 
2017-11-13, 07:04
Pomógł 1 raz(y).
Dziękuję.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT