SolidWorks >> Rysunki >> Ilość w rysunku wykonawczym ze złożenia
Autor Wypowiedź
2018-01-31, 08:40
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry! Mam problem bo nie wiem jak zrobić tak, żeby ilość na rysunku wykonawczym pojawiała się automatycznie (została pobrana ze złożenia głównego). Tak jak na przykład w tabeli BOM.
Już teraz do właściwości części dodaję wszystkie potrzebne dane (tj. powłoka, uwagi itp.) i są one przenoszone do rysunku, a brakuje tylko tego..

Pomożecie ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-31, 09:56
Pomógł 405 raz(y).
Makrem, równaniami (w kontekście) ale nie wprost. Temat trudny i wielokrotnie wałkowany.

Jeżeli ma zliczać z poziomu części - to musi się odnosić do konktetnego złożenia, a przecież część może występować w wielu złożeniach.

Można to zrobić łatwo, przy założeniu że w dokumentacji części wstawimy gdzieś złożenie (i np, ukryjemy widok).
 
2018-01-31, 12:49
Pomógł 0 raz(y).
Tak, teraz to przemyślałem i faktycznie może to być problematyczne. A gdyby makro podawało lokalizację złożenia z którego ma być zczytana ilość ?

"Można to zrobić łatwo, przy założeniu że w dokumentacji części wstawimy gdzieś złożenie (i np, ukryjemy widok)." - mógłbyś rozwinąć jak to zrobić ?
 
.
2018-01-31, 13:36
Pomógł 52 raz(y).
Makrem można stosunkowo łatwo pod warunkiem, że cały projekt mamy w jednym folderze. Jeśli mamy porozwlekany po różnych folderach to sprawa się komplikuje, ale jest do zrobienia.
Problem polega na tym, że musimy z poziomu części znaleźć główne złożenie projektu, a potem przeszukać wszystkie komponenty i policzyć ile razy występuje ten nasz. Przy dużej ilości podzłożeń trwa to dość długo bo trzeba znaleźć w całym projekcie to które nie występuje w żadnym innym, czyli analizować zawartość wszystkich. Ułatwieniem było by podanie na tacy makru (makrowi :) ) nazwę pliku głównego złożenia. Wtedy jest z górki.
Można też podejść inaczej. Wykonać listę materiałów wszystkich części projektu, przesłać do EXCELA i w nim makrem EXCELa pogrupować komórki z tą samą częścią i zsumować a potem makrem SW wyłuskać ilość części. Robiłem tak i dawało to dobry skutek.
 
2018-01-31, 14:38
Pomógł 0 raz(y).
Cały projekt znajduje się w jednym folderze, z tym że jeżeli czas trwania takiego makra byłby długi i dodatkowo za każdym razem trzeba podać ścieżkę do złożenia to chyba mija się z celem.

Makro wczytujące z pliku byłoby super. Jak to ugryźć ?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT