SolidWorks >> Rysunki >> Dodawanie nowych arkuszy rysunku - kopiowanie właściwości części.
Autor Wypowiedź
2018-06-14, 15:31
Pomógł 0 raz(y).
Witam, mam taki problem. Gdy zrobię rysunek części X i chcę przejść do robienia rysunku części Y dodaje nowy arkusz ikonkąw lewym dolnym rogu ale program kopiuje mi właściwości części X (nazwę części, masę itd.) i wstawia je do tabelki rysunkowej części Y. Co zrobić aby na nowym arkuszu wyświetlało mi właściwości części którą wrzucę z palety widoków a nie właściwości części która znajduje się na pierwszym arkuszu ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-06-14, 18:17
Pomógł 405 raz(y).
Właściwości powinny się odnosić do arkusza:
zamiast $PRP:"Material" > $PRPSHEET:"Material"
 
2018-06-14, 21:18
Pomógł 0 raz(y).
W rubrykach w których chcę aby wyświetlało mi właściwości modelu mam wstawioną notatkę, w opcjach notatki ustawiam połącz z właściwością następnie>>model znajdujący się tutaj>>widok rysunku określony we właściwościach arkusza i wybieram właściwość do wyświetlenia. Wyświetla się tekst $PRPSHEET:"wybrana właściwość" i gdy dodaje obiekt z palety widoków wyświetla mi wybraną właściwość ale gdy chce dodać nowy arkusz kopiuje mi ten sam format arkusza np. A3 oraz właściwości części z poprzedniego arkusza.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-06-14, 23:53
Pomógł 405 raz(y).
We właściwościach arkusza trzeba określić, z którego widoku musi być pobierana właściwość, w przeciwnym razie domyślnie pobierane są z modelu umieszczonym na pierwszym arkuszu.

Chodzi w końcu o właściwości części czy obiektu?
 
2018-06-15, 06:19
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi o części i obiekty. Poradziłem sobie, nie widziałem wcześniej tego ustawienia we właściwościach arkusza. W lewym dolnym rogu okna właściwości arkusza trzeba ustawić żeby pobierał właściwości wstawianej części.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT