Pozostałe >> Sprzęt >> Jaka karta graficzna do SW
Autor Wypowiedź
2010-08-03, 18:51
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Mam takie pytanie czy jest może jakś lista kart graficznych współpracująca z SW
Czym się kierowac wybierając karte ???
 
Panienka do wszystkiego
2010-08-03, 18:54
Pomógł 66 raz(y).
czesc,
 
tu mozesz polookac...
 
http://www.solidworks.com/sw/support/videocardtesting.html
 
Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-08-03, 19:53
Pomógł 405 raz(y).
Poczytaj w internecie n/t kart - nawet na tym forum było pare tematów. Profesjonalene karty to Ati Firepro oraz Quadro - przy czym te drugie sa duza drozsze przy nizszym wspolczynniku cena/wydajnosc.
SW dziala takze ze "zwyklymi" kartami, natomiast odradzam karty zintegrowane (w laptopach).
Kierowac nalezy sie doswiadczeniem, bo nawet to, ze na stronie SW podane sa wymagania i np. kryterium: do 200 operacji, powyzej itp - to o niczym nie swiadczy. Operacje moga byc bardzo rozne...
 
NApisz do czego chcesz wykorzystywac komputer to latwiej bedzie cos napisac:)
 
2010-08-03, 22:08
Pomógł 0 raz(y).
kompa będe wykorzystywał na 2 sposoby
1. do pracy na amatorskim cnc (to będzie śmiga na Linuxie)
2. do zabawy i pierszych kroków w SW (oczywiście SW będzie stawiane na Win)
Obecnie szukam kompa ale celuje w Xeona 2,4 ghz lub co bardziej domnie przemawia 2xXeon2,4g
jak wiadomo w takich zestawach po "serwerowych" karty są słabe i odrazu mam zamiar zmienic na coś bardziej odpowiedniego.
 
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-08-04, 07:48
Pomógł 405 raz(y).
Z Xeonem wysoko mierzysz...ale ok,
Wyszukaj w ostatniej zakładce pod hasłem benchmark dwa tematy, tam w wynikach jest zestawienie komputerów i można podejrzeć różne modele, dużo tzw. składaków z różnymi kartami. Niestety przytoczone karty Ati lub Nvidii sa dosc drogie jezeli kupuje się je oddzielnie... z pewnością w serwisach aukcyjnych można kupić nieco taniej.
 
Do nauki to wystarczy duo 2.2, ramu 2GB, karta Radeon z min. 256 pamieci wlasnej. Oczywiscie jezeli procesor bedzie rzedu 2.8 lub 3 to lepiej, ramu 4 ale wowczas konieczne system x64, no i karta moze być bardziej zaawansowane z 1GB pamięci.
 
 
2012-03-15, 19:45
Pomógł 0 raz(y).
Potrzebuję fachowej porady.

Chciałbym wymienić grafikę na w komputerze

Dell Vostro 430L Intel Core i5-750 4GB 500GB DVD-RW GT220 W7Px64

na taką profesjonalną do CADA 3D więc mam kilka pytań

1. Czy sama podmiana grafikina CAD-owską pomoże i na ile bo komputer nie był specyfikowany typowo do CADA i w jakim stopniu bo jeden pan mi powiedział ze to za dużo nie pomoże.

2.Jezeli wymiana grafiki pomoże to jaką najlepiej kupiś do takiej konfiguracji komputera.

3.I czy należało by coś jeszcze wymienić.

Bardzo był bym wdzięczny jak ktoś by mi udzielił jakiejś fachowej porady.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT