Pozostałe >> Sprzęt >> Jaki sprzęt dla 20000 elementow i więcej
Autor Wypowiedź
2010-12-09, 14:14
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
W naszej firmie jeden z działów potrzebuje mocnej jednostki do złożeń rzędu 20 tyś elementów.
Poniżej przedstawiam specyfikację sprzętu. Mam pytanie czy aż tak mocny sprzęt jest nam potrzebny? Może jakieś sugestie dotyczące sprżętu (inna konfiguracja).
Processor : Two Intel Xeon E5620
Pamięć : 24GB(6x4GB)1333MHz DDR3 ECC RDIMM
Dysk twardy : 300GB SAS (15000obr./min)
Karta graficzna : 2,5 GB GDDR5 NVIDIA Quadro 5000
System : Windows 7 x64 Pro
Wersja Solidworks: 2011
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-09, 15:21
Pomógł 405 raz(y).
Pewnie masz na myśli 20 tys...
Oprócz ilości komponentów jeszcze jest ważne jak one zbudowane, czy jest to praca w kontekście, czy będą jakieś obliczenia MES lub inne analizy.
Poza tym zawsze sobie należy postawić pytanie czy wole mieć przykładowo 8GB i wczytywać złożenie 3 minuty czy mieć 24GB i wczytywać 2 minuty?
Ja mając pewne obserwacje z różnych firm, mogę powiedzieć, że 16GB może być wystarczające, do tego 2 lub 4x Xeon i karta Quadro powyżej  symbolu 3000. Oczywiście system x64 najlepiej na Win 7.
Pragnę też zauważyć, że wiele zależy od sposobu modelowania, od konfiguracji samego Win oraz ustwawień SW.
Może wypowiedzą się koledzy, którzy na codzień pracują z dużymi złożeniami rzędu kilkudziesięciu tys, komponentów i powiedzą coś więcej na jakim sprzęcie pracują.
Kiedyś była możliwość wypożyczenia stacji roboczych na testy (Dell, HP) - może warto z tego skorzystać... i samemu porównać.
 
Polecam jeszcze stronę http://www.solidmuse.com/ i benchmarki - można wiele wywnioskować i porównać jaki sprzęt jak się sprawuje.
 
2010-12-09, 19:45
Pomógł 0 raz(y).
Witam, tak ma Pan rację przesadziłem z tymi zerami:) Zapomniałem napisać, że komp o parametrach wymienionych w powyższym poście będziemy mieli do testowania na jakieś 2 tygodnie. Czekam może ktoś jeszcze się wypowie. Zastanawia mnie czy jest duża różnica wydajnościowa pomiędzy quadro 5000 a 4000 i jak wypadaja produkty Ati na tle owych kart.
 
Panienka do wszystkiego
2010-12-09, 23:06
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
zamiast tych 300GB / 15000  + 16 GB Ram + NVIDIA 5000  
 zainwestuj w SSD + 8GB Ram i karte o jedna polke nizej - wyjdziesz na ty o wiele lepiej...
 
Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-10, 08:15
Pomógł 405 raz(y).
To nie jest takie proste przeliczenie. Tzn. że mając komputer powiedzmy za 10 tys. wykonujemy pracę w czasie X (bo działa szybko, pracuje stabilnie itp). Ale jeżeli kupimy komputer za 20 tys. to nikt nie powiedział, że wzrost ceny o 100% wpłynie tak samo na pracę na tym komputerze.
W mojej ocenie warto kupić taki sprzęt, który da się jeszcze rozbudować w razie potrzeby i kosztuje rozsądne pieniądze. Bo po przekroczeniu pewnej granicy cena rośnie bardzo nieproporcjonalnie do przyrostu wydajności...
A co do kart, miałem do czynienia z komputerami Dell, Hp i Lenovo (mobilne stacje robocze) i byly wyposazone zarowno w Ati jak Quadro. Roznica jezeli byla, to na codzien niezauwazalna. Nawet tutaj - przeszukaj starsze newsy - było o tym pisane, że w niektórych testach nawet AtiFire wypadło lepiej, a jaka jest różnica w cenie każdy wie.
 
2010-12-20, 15:04
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Wracam do tematu niestety moje wielkie oczekiwania dotyczące wydajności owej stacji roboczej zostały zmiażdżone. Spodziewałem się naprawdę jakiejś kolosalnej różnicy wydajności tego potwora w zestawieniu z innymi naszymi stacjami roboczymi. Jednostka ta okazała się tylko wielkim i ciężkim pudłem. Zwracam się z prośbą może trzeba jakoś specjalnie skonfigurować Win 7 bądź SW 2011 aby moca owego sprzętu została uwolniona. . Z kolegami nawet zaczeliśmy się zastanawiać czy nie lepiej samemu złożyć jakiś komp do SW za mniejsze pieniądze. Szczerze to bardzo się rozczarowaliśmy.
 
Panienka do wszystkiego
2010-12-20, 16:25
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
Szczerze to bardzo się rozczarowaliśmy.

to jest nas juz dwoje... Kupilem sobie nowe handy (slabo widze) aby miec wieksze literki.. I dupa - nie da sie ustawic bez zlamania zablokowanego (ROOTING) systemu, co moze tez nie wyjsc na zdrowie (telefonu i moje).
 
Co do tematu, to podtrzymuje moja powyzsza wypowiedz.
 
Pozdr. tomek
 
Robię to co jest moją pasją
2010-12-20, 16:34
Pomógł 0 raz(y).
Zgadzam się z Pawłem i Tomkiem.
Pozdrawiam, Krzysztof
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT