Pozostałe >> Sprzęt >> SW 2010 32 a 64 bity
Autor Wypowiedź
2011-03-08, 11:55
Pomógł 0 raz(y).
Witam.
Mam dość starą stację roboczą
DELL PRECISION 690-INTEL XEON 5120 (1.86
2048MB (2X1024) 667MHZ DDR2 QUA
DYSK TWARDY : 73GB (15000RPM) SAS
System XP SP3 32 bitowy
Pracuję w blachach- robimy meble na potrzeby gastronomi.
Bardzo ciężko pracuje się na złożeniach przy tej konfiguracji sprzętowej. Na nowa stację nie mam co liczyć. Procesora nie wymienię.Natomiast próbuję wysepić od szefostwa pieniądze na dodatkowe 2GB RAM. Ewentualnie może mi się uda wyprosić XP x64. Czy są gdzieś testy porównawcze SW w wersji 32 i 64 bitowej? Czy lepiej zmienić system na 64 bitowy   czy zostać przy 32 i dokupić 2GB Ramu?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-08, 13:44
Pomógł 405 raz(y).
4GB nie ma sensu w przypadku Win 32-bitowego, bo jest wykorzystywane wyłącznie 3GB. Zatem Każda ilość Ramu powyżej 3GB wiąże się z przejściem na 64-bitowy system. Szczerze to nie wiem czy opłaca się cokolwiek dokładać do takiego komputera...
Jedna sprawa to oczywiście komputer ale druga to ustawienia samego Win oraz SW, no a ostatnia to podejście projektowe - też stosując pewne techniki jak konfiguracje, upraszczanie, powerpack i inne można naprawdę wiele zyskać.
Polecam też: http://www.pswug.info/info/4/Optymalizajca_komputera_pod_SolidWorks/
 
..
2011-03-08, 14:23
Pomógł 3 raz(y).
A na ilu częściach  max. robisz w złożeniu? Hmm no cóż tu polecić, Paweł ma rację do Xp-ka 32bit nie ma sensu dokupywać RAM-u bo nie obsłuży więcej jak 3.25 GB. a 64 bitowy obsłuży więcej. Jeżeli już chcesz dokupić RAM to sprawdź najpierw czy tyle obsłuży płyta, po drugie procek nie jest zły, myśle że sama zmiana na XP64 i więcej RAM-u juz polepszy pracę plus to o czym Paweł mówił, czyli wyłączenie w systemie wszelkich pierdół zabierających ram, zobacz w menedżerze zadań czy nie chodzą jakieś zbędne procesy uruchamiające się wraz ze startem systemu, plus wyłączenie jakiś pierdół pulpitowych w stylu zegarki, jakieś ikonki 3D etc, grosz do grosza a może się trochę Ramu dodatkowego uzbiera, plus konfiguracja Solida i powinno byc ok.
Pozdro Łukasz.
 
2011-03-09, 09:03
Pomógł 0 raz(y).
Wczoraj nie było w robocie kumpla więc rozmontowałem jego stacje i wyjołem RAMy.
Po wpięciu jednej kości nadal widział tylko 2GB. Gdy wpiołem czwartą kość zobaczył 3GB. Nie rozumiem dlaczego. Chociaż bios widział 3x1GB system wyświetlał tylko 2. Nie wiem dlaczego. Czy to może mieć związek z nie parzystą ilością RAMów? Dołożenie tych RAMów nie poprawiło osiągów ale przestał pojawiać się komunikat o wyczerpaniu pamięci. Ostatnio zaczoł mi się też wysypywać Solid przy zapisywaniu projektu. Dopóki pracuje na RAMie wszystko jest ok a gdy zapisuje to na dysk-pojawia sie inny komunikat o braku pamięci. Jak sie pojawią te komunikaty znowu to wkleje je do tematu.
Od kilku dni zamykam proces bufora drukarki bo potrafił zjadać 60% CPU- odpalam go tylko gdy chcę drukować.
Co do ilośći część to myślę, że moje złożenia dochodza max do 1000 częśći. (nie modeluje, elementów złącznych)
Planuju w weekend spróbować XP x64 +SW2010 x64 na tej stacji i zobaczę czy ma lepsze osiągi.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-09, 09:33
Pomógł 405 raz(y).
Chyba czas na zmianę komputera...
Sprawny stabilny komputer to tez wydajniejsza praca (niektórzy dego nie rozumieją).
Kilka lat temu zdarzyło mi sie w stacjonarnym, że nie każdy ram ze sobą współgrał, po prostu musiał być w jednej kości a jeżeli w dwóch to o tej samej częstotl.
Na brak pamięci zdefiniuj pamięć wirtualną (najlepiej na partycji nie systemowej) i ustaw dopasowanie do najlepszej wydajności w zakładce zaawansowane ustawienia systemu. 
 
2011-03-09, 10:26
Pomógł 0 raz(y).
RAMy są identyczne. Mamy 3 stacje o takich samych parametrach. Na nowy komputer nie mam co liczyć- nadal wychodzimy z kryzysu. Plik stronnicowania mam ustawiony na 2xRAM. I jest on na systemowej bo gdzieś czytałem, że powinien być na pierwszej partycji i na najszyszbym dysku. (Mam 2 dyski po 2 partycje jeden 15000RPM, drugi 78000)
Nie trzeba było długo czekać.

A to ten drugi komunikat błędu

I niby skąd miałbym zwolnic miejsce?!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT