Pozostałe >> Off topic >> Historia pewnego makra.
Autor Wypowiedź
.
2013-12-04, 17:11
Pomógł 52 raz(y).
Potrzeba matką wynalazku. To też, ale też lenistwo motorem postępu :D
Właśnie to drugie mnie dopadło. Ale po kolei.
Wykonując rysunki kół zębatych robiłem sabie taką tabliczkę, do której wpisywałem podstwowe parametry takie jak moduł , ilość zębów, korekcja.
Aż nagle kontroler zarządał ode mnie abym podawał parametr 'pomiar przez n zębów'. Znalazłem wzory i wyliczałem, ale ... po co mam komputer. Napisałem sobie makro, które po podaniu wszystkich danych dawało mi wynik na tacy. Fajnie , ale jakby tak można było automatycznie wpisywać dane do tabliczki. Trzask prask i jest.
No wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. A jakby tak koło tworzyć, ale takie prawdziwe , bo to co Toolbox robi to nadaje się tylko do pokazania. Zarys sębów jest zrobiony łukiem. Może sieczkarnię by się tym napędziło, ale jak byśmy chcieli zrobić prawdziwe koło, które można wyciąć laserem, albo drutem i będzie pracowało prawidłowo w przekładni, i jeszcze będzie miało nietypowy kąt przyporu moduł i wszelkie korekcje. Jest taki program, Geertrax się nazywa, ale drogi.
Więc zabrałem się do roboty. Na poczętek powstał program wykonujący bok 1 zęba. Resztę robiłem lustrem, wyciągnięciem i szykiem i po pewnych doróbkach koło było gotowe.
Po wielu godzinach pracy powstało wreszcie dzieło, które mnie satysfakcjonuje.

Tak wygląda w modelu:



a tak w rysunku:



Po co o tym piszę ? A tak, żeby się pochwalić :D bo nikt nie chce :(
 
.
2013-12-04, 17:30
Pomógł 52 raz(y).
Nie wiem czemu nie ma obrazków, może teraz się pojawią.


 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2013-12-05, 08:43
Pomógł 12 raz(y).
Czy makro działa niezależnie od wersji SW, na x86 oraz x64?

Czy makro jest płatne? Jeżeli tak to ile kosztuje i czy można przetestować rozwiązanie przed podjęciem decyzji o zakupie?
 
.
2013-12-05, 13:47
Pomógł 52 raz(y).
Narazie testowałem makro pod SW 2010 w wersji 32 i 64 bitowej bo obecnie tylko do tych mam dostęp. Będę niebawem testować u kolegi pod 2012 i 2013.
W SW2010 X64 jest problem, który dotyczy nie tylko tego ale każdego makra wyświetlającego okna dialogowe. Problem jest taki, że przy pierwszym uruchomieniu w danej sesji SW okno otwiera się pod spodem i trzeba go odpowiednio "wyciągnąć".
Jeśli chodzi o sprzedaż to muszę sprawę przemyśleć, bo początkowo nie miałem takiego zamiaru.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-05, 13:51
Pomógł 405 raz(y).
Trzymam kciuki, po co płacić za GearTrax'a skoro można kupić takie coś u naszego kolegi w PL :)
 
.
2013-12-05, 14:24
Pomógł 52 raz(y).
Do GearTrax'a to temu makru jeszcze daleko. Nie robi kół stożkowych i łańcuchowych oraz przekładni ślimakowych.
Ale jak mnie zapał nie opuści to czemu nie, może w kolejnych wcieleniach programu.
 
2013-12-07, 07:07
Pomógł 0 raz(y).
Mam pytanie, czy przy tworzeniu makra korzystał Pan z książek/artykułów? Jeśli tak, to czy można prosić o nakierowanie? Z góry dziękuje :-)
 
.
2013-12-07, 09:14
Pomógł 52 raz(y).
Głównie API help oraz różne przykładowe makra z sieci, no i oczywiście podstawy programowania w VB.
 
Panienka do wszystkiego
2013-12-07, 13:46
Pomógł 66 raz(y).
A ile chcesz, tak prosto z byka zapytam... Jak chcesz, to daj na priv'a

Pozdr. tomek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT