SolidWorks >> Makra >> Zapisz jako .pdf +index (z części) + data
Autor Wypowiedź
2022-04-13, 09:21
Pomógł 0 raz(y).
To mój pierwszy post, przedstawię się; Nazywam się Krzysztof i jestem projektantem 3d w firmie zajmującej się zjeżdzalniami wodnymi.

Postawili przede mną zadanie zamodelowania i przerysowania wszystkich naszych produktów ponieważ rysunki były przestarzałe. Przygodę z SW zacząłem we wrześniu 21 i tak się wciągnąłem, że zamiast robić proste modele, rysunki i do domu, stworzyłem pewnego rodzaju system wewnętrzny i optymalizację dla innych pracowników (ponieważ program jest nowy dla wszystkich w firmie, i żeby nie musieli znać wszystkich funkcji programu a dalej mogli wykonywać swoją pracę.)

Do rzeczy :)

Tabela rysunkowa u mnie jest półautomatem tj:
-informacje stałe dla elementu są zapisane w części w Custom properties i linkowane, Przy zmianie rozmiaru same się uaktualniają itd
-zmienne jak projekt, efekty wizualne czy data wybieramy w Bocznym rozwijanym menu

Struktura jest już dosyć rozbudowana i skomplikowana ale muszę opisać w skrócie. Logika wyglada nastepujaco:

Aby zminimalizować możliwość błędów na każdym etapie wszystkie kroki są ze sobą połączone.

1) Projektant pobiera szablon, zmienia kolory materiału, index, wpisuje projekt, date, i sie podpisuje. Informacje te sa wykorzystywane w 3 etapach. Dzięki temu oszczedzamy duzo manualnej pracy. Tabela rysunkowa, Tabela końcowa i listy materiałowe.
2) Wykonuje złożenia
3) Tworzy pliki .pdf do zamówienia, używa szablonu tabeli końcowej z której tworzą się listy materiałowe dla poszczególnych działów i zamówienie jest gotowe.

I tu pojawia się mój problem o ile bez problemu tworzę makro do zapisu nazwa_Inxe_z _rysunku_data to nie mogę sobie poradzić z linkiem aby index pochodził z częśći. Nie chce podawać dwa razy indexu w części i w rysunku. To tworzy możliwość błędu. Wszystkie te informacje powinny pochodzić z części i aby wszystkie dokumenty miały aktualne informacje projektant zmienia je tylko w części. Do tej pory wszystkie dokumenty są robione ręcznie jak w większości firm. To jeden z 2 dużych problemów z którymi się zmagam na drugi otworzę nowy temat.

Dziękuję za wszystkie wskazówki i porady, być może ktoś z was juz dawno przerobił ten temat.:)
 
.
2022-04-13, 13:41
Pomógł 52 raz(y).
$PRP:"właściwość" przenosi wartość 'właściwość' z modelu do np.notatki w tabliczce na rysunku.
 
2022-04-13, 14:53
Pomógł 0 raz(y).
Tak tak, jest mi to znane i używam tego. Temat jest taki aby tę właściwość która jest w tabelce importować do makra tworzacego pdf i dopisujacego tę wlaściwość w nazwie PDFa tj wygenerować ścieżkę do pliku (modelu) zaladować wlasciwosci pliku i pobrac odpowiednie dane?

Czy moje zrzuty ekranu się załadowały w pierwszym poście? Bo ja ich nie widzę.
 
.
2022-04-14, 09:58
Pomógł 52 raz(y).
Nie ma zrzutów bo w pierwszym poście nie udaje sie ich umieścić :(
Tak jest od dawna (chyba od początku forum) i nic z tym się nie robi tak jak ze stroną główną, z nowością - SolidWorks 2018 i życzenia świąteczne w 2017 roku, a tu mamy na karku Wielkanoc 2022 :)
Wstyd.
 
2022-04-14, 10:59
Pomógł 0 raz(y).
Ok, dodaje linki do hosta, może to coś rozjaśni o co mi chodzi :)

https://ibb.co/5hV9mWy
https://ibb.co/4SbC6rm
https://ibb.co/t4MF8Dz
 
2022-04-19, 14:06
Pomógł 0 raz(y).
Ponawian zapytanie, czy ktoś umie napisać takie odniesienie do pliku zewnetrznego?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT