SolidWorks >> Modelowanie części >> Wygładzanie splajnu
Autor Wypowiedź
2023-05-20, 20:47
Pomógł 0 raz(y).
Ściągnąłem już taki .dxf, bardzo wiele rzeczy było rysowanych splajnem, a z racji tego że będzie to frezowane, wypadałoby te wszystkie splajny "wygładzić". Jest jakaś szybka metoda, czy pozostaje ręczna poprawa?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2023-05-20, 21:54
Pomógł 405 raz(y).
Narzędzia > Narzędzia Splajnu > Dopasuj splajn. Później pod prawym Uprość splajn.

Jednak by dało się dopasować musi być pojedynczy kontur - czyli musi być naprawiony szkic.
 
2023-05-21, 20:14
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki, pomogło, mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć, może temat trywialny ale nigdy nie korzystałem z warstw. Czy można, mając zaimportowanego .dxf'a do nowej części jako szkic 2D, czyli będąc w szkicowniku utworzyć kilka warstw?
ten mój plik ma nazwijmy to kilka "wysp" dziwnych splajnów i łatwiej byłoby mi dokonywać tych przekształceń wyłączając właśnie widoczność tych poszczególnych "wysp"
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2023-05-22, 11:22
Pomógł 405 raz(y).
Jak wczytujesz DXF to można włączyć import warstw do oddzielnego szkicu.
Ale jeżeli szkic był jeden, to w części nie da się tworzyć warstw. Warstwy można tworzyć jedynie w rysunkach. Więc coś a'la warstwy w części to po prostu ręczne rozbicie segmentów do oddzielnych szkiców.
 
2023-05-30, 09:49
Pomógł 0 raz(y).
A z jakiego powodu podczas zapisu takiego szkicu do .dxf'a gdzie są zwykłe splajny, zwykłe linie, użyta też była funkcja -Dopasuj splajn-, pokazuje się okno
-Mapowanie SolidWorks do DXF/DWG-?
Co to takiego?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2023-05-31, 08:13
Pomógł 405 raz(y).
Co to za okno? Chodzi o zapis z poziomu rysunku? Może mapowanie warstw... w opcjach się to wyłącza/włącza.

Jedyna istotna wg mnie opcja podczas zapisu to wybór pomiędzy: zapisz splajn jako splajn (krzywa wyższego rzędu) lub jako polininia (konieczne dla starszych maszyn CNC).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT