SolidWorks >> Rysunki >> Inteligentny wymiar pokazuje na czerwono
Autor Wypowiedź
Początkujący
2022-04-19, 20:46
Pomógł 0 raz(y).
Dzień Dobry
Mam pytanie.
Dlaczego inteligentny wymiar okazuje się na czerwono a jak wymiaruje przez elementy modelu to pokazuje na czarno. Gdzie to można zmienić? A może ktoś bardziej doświadczony napisze jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma sposobami, którego lepiej używać a może kiedy lepiej się sprawdza jeden a kiedy drugi sposób?
 
2022-04-20, 10:43
Pomógł 0 raz(y).
Czerwony wymiar znaczy ze jest nieprawidowy i koliduje z innymi. Usun i nanies ponownie lub dopracuj geometrie.

https://help.solidworks.com/2019/polish/SolidWorks/sldworks/HIDD_OPTIONS_DIMS_New_dim.htm
 
Początkujący
2022-04-20, 22:58
Pomógł 0 raz(y).
No w takim razie nie bardzo wiem gdzie leży błąd. Jak widać na zdjęciach poniżej - ten sam element jeden wymiarowany inteligentnym, drugi przez elementy modelu. Zwykła rolka długość modelu 900 i średnica zewnętrzna 60



 
2022-04-20, 23:28
Pomógł 36 raz(y).
Witam.
Nie wiem jaką masz wersję SW ale czasem trzeba przywrócić ustawienia fabryczne.
Spróbuj tak zrobić i daj znać czy pomogło (czasami jakiś "buk" wpadnie i jest problem)
Pozdrawiam.
 
Początkujący
2022-04-23, 09:46
Pomógł 0 raz(y).
Niestety nie pomogło. Zmieniłem wersje na 2021 i dalej to samo. Zastanawiam się co robię źle, czy na etapie tworzenia modelu czy rysunku na podstawie tego modelu.
 
2022-04-23, 11:10
Pomógł 36 raz(y).
Witam.
Jeśli wymiar inteligentny (czerwony) zgadza się z modelem, to wejdź w opcje (wymiary nie importowane) i zmień kolor z czerwonego na czarny (w prawym oknie). Normalnie po instalacji SW kolor powinien być szary.
Może tu tkwi problem. Daj znać czy pomogło.
Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2022-04-25, 10:19
Pomógł 405 raz(y).
Poproszę o jakiś screen do tego problemu.
 
Początkujący
2022-04-25, 19:15
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za chęć pomocy. Sprawa rozwiązana - problemem był w szablonie opracowanym dla indywidulane potrzeby firmy.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT