SolidWorks >> Arkusze blachy >> Pod laser
Autor Wypowiedź
Anderk
2020-04-23, 21:02
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich.
Jak najszybciej i najlepiej rozłożyć bachce do cięcia laserowego.
Da się to zrobić?
Proszę o pomoc
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-04-23, 21:26
Pomógł 405 raz(y).
Jest w tym coś podchwytliwego?



Jak to jak, jednym poleceniem. A tak naprawdę klikasz prawym na ścianie i Eksportuj do dwg/dxf. W kolejnym oknie wybierasz nie ścianę a arkusz i zaznaczsz kontur (bo raczej nic innego do cięcie nie jest potrzebne). Można jeszcze w opcjach wybrać inną wersje itd.

Jest jedna metoda rozkładania, więc nie da się tego zrobić ani szybciej ani lepiej...
 
2020-04-24, 05:22
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Faktycznie, coś tu nie tak.
Wrzuć plik to rozłożymy.
 
2020-04-27, 00:09
Pomógł 4 raz(y).



Powyższa metoda sprawdza się w przypadku cięcia plazmą. Laser? Nie wiem, nie próbowałem.
 
Projektant/konstruktor
2023-04-26, 09:34
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Ja mam pytanie z innej kwestii eksportu do DXF/DWG. Okropnie mnie irytuje przedrostek "Rozłożony model -" jak się go pozbyć?
 
.
2023-05-05, 14:25
Pomógł 52 raz(y).
    Szpakowski Krzysztof
   
   
   
    Powyższa metoda sprawdza się w przypadku cięcia plazmą. Laser? Nie wiem, nie próbowałem.

A jaka to różnica. DXF definiuje kształt, a parametry cięcia (offset) to inna sprawa.

Metoda podana przez Pawła jest szybka , ale nie daje opisu paramatrów zgięć tylko linię gięcia.
Ja eksportuję do DXF arkusz rysunku zawierający widok rozłożonej blachy z liniami gięcia i ich opisami. To wystarcza do wycięcia i wygięcia elementu blaszanego bez rysunku wykonawczego.
 
yes, we can!!! ;)
2023-05-24, 10:49
Pomógł 1 raz(y).
Mi pierwsze pytanie jakie przyszło do głowy, to czy jest to blacha zaprojektowania w SOLIDWORKS, czy jest to jakiś import?

W przypadku importu najpierw trzeba zerwać połączenie z oryginalną częścią, później sprawdził bym poprawność importu za pomocą "Diagnozy" w zakładce Oceń i zrobić ewentualną naprawę bryły.
I dopiero wtedy bym przeszedł do zakładki "Arkusz Blachy" i wybrał bym polecenie "Odegnij"
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT