SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Tabelka kątów a kąty opisane.
Autor Wypowiedź
2019-02-02, 21:33
Pomógł 36 raz(y).
Witam,

Tworząc dokumentację elementów spawanych, wrzucamy tabelkę z danymi czyli:
nr, ilość, nazwa, długość + kąt 1, kąt 2 itd. (jeśli jest taka potrzeba).
Z tabelki wynika, że kąt cięcia np. piłę taśmową trzeba ustawić wg podanej tabelki, ale w dokumentacji podając kąt (jest to odwrotnością) kąta podanego z tabelki, czyli mając 30 stopni w tabelce, to piłę ustawiamy na 30 stopni tnie detal, ale element mierząc już po cięciu ma 60 stopni. OK to jest zrozumiałe. A co jest w przypadku, (jeśli nie wstawimy - podanego kąta w dokumentacji) tylko posłużymy się tylko i wyłącznie tabelką (kąt cięcia)

Jeszcze to jakoś można wytłumaczyć w przypadku płaskownika, pręta itd. ale co będzie z ceownikiem UNP UPE, jeśli są dwa kąty np 30 i 35 stopnie (na rysunku nie ma podanego kąta) jak można rozróżnić kąt 1 i kąt 2? Który jest który ?

U tu moje pytanie:
Czy jest możliwość w jakiś sposób przypisać np. odnośnik (notatka itd. który kąt jest 1 a który 2.
Np:



Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-02-05, 19:02
Pomógł 405 raz(y).
Zawsze się nad tym zastanawiam, nie ma o tym nigdzie mowy (a może jest?). Kiedyś znalazłem informacje na blogu jakiegoś dytr. z USA, że to zależy od kolejności wskazywania itp. ale mi się ta teoria nie sprawdziła, a swego czasu naprawdę to testowałem dla klienta.

Może ktoś ma pomysł to niech podpowie :)
 
.
2019-02-06, 09:16
Pomógł 52 raz(y).
W tej sytuacji to psu na buty taka informacja. Bez rysunku pilarz może nie przyciąć prawidłowo profilu.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT