Aktualności


Podczas DPS Forum 2017 – XVI Konferencji Nowoczesnych Technologii poznaliśmy zwycięzców 16 edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS. Wygrała Aleksandra Pajda z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej projekt jachtu żaglowego zdobył największe uznanie jury.Drugie miejsce za projekt samochodu sportowego EGO zajął Jakub Mazur z Politechniki Wrocławskiej.Trzecie miejsce zdobył Michał Perek z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zaprojektował on w SOLIDWORKS elektryczny samochód terenowy Zuchinni-EV.Dodatkowo w konkursie wyróżnieni zostali Bartłomiej Michalski z Politechniki Rzeszowskiej (projekt Głowica Tnąco Okrzesująca), Wojciech Berezowski z Politechniki Rzeszowskiej (projekt Głowica do cięcia laserowego),  Mateusz Miciuta z Politechniki Gdańskiej (projekt Jacht) i Sebastian Lubowicki z Politechniki Białostockiej (projekt Autonomiczne statki powietrzne).


Po raz pierwszy przyznano też nagrodę publiczności. Uczestnicy konferencji najwięcej głosów oddali na projekt Bartłomieja Michalskiego z Politechniki Rzeszowskiej.Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS cieszy się rosnącym zainteresowaniem – z roku na rok na konkurs wpływa coraz więcej zgłoszeń. W tym roku było ich ponad sto.


Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS to największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych inżynierów. Mogą w nim wziąć udział studenci i uczniowie, którzy do projektowania wykorzystują oprogramowanie SOLIDWORKS. Organizatorzy nie narzucają tematów projektów – wszystko zależy od wyobraźni uczestników. Na konkurs co roku zgłaszane są bardzo różnorodne projekty – od produktów codziennego użytku, mebli, narzędzi po skomplikowane maszyny i pojazdy.


DPS Software wspiera studentów w zdobywaniu wiedzy


Od 20 lat DPS Software aktywnie wspiera uczniów i studentów w nauce i poszerzaniu swojej wiedzy, dostarczając oprogramowania CAD / CAD / PDM / PLM do uczelni wyższych, jednostek badawczych i szkół. Firma współpracuje też z około 35 kołami naukowymi. Studenci otrzymują licencje 3D CAD SOLIDWORKS i CAM, mogą też nieodpłatnie uzyskać certyfikaty SOLIDWORKS.

Sponsorami nagród 16 edycji konkursu byli 3Dconnexion i  HP. Dyplomy zostały wydrukowane na aluminium przez Oxiprint.Tagi: konkusr solidworks,solidworks,3d cad cam,cad,dps forum 2017
Źródło: DPS Software
Liczba wyświetleń: 11333
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT