Aktualności
Oprogramowanie SolidWorks® Sustainability, które umożliwia projektantom i inżynierom ograniczyć w łatwy sposób wpływ ich produktów na środowisko, otrzymało po raz pierwszy wyróżnienie Best New Green Product Innovation podczas międzynarodowej ceremonii GREEN AWARDS™ 2010 w Londynie.


Nagrody przyznawane przez brytyjskie towarzystwo Royal Society of Arts są wyrazem uznania za kreatywność, która wspiera korporacyjną i społeczną odpowiedzialność, zrównoważony rozwój i najlepsze etyczne zachowania. Nagroda Najlepsza innowacja w dziedzinie nowego produktu pro-ekologicznego (Best Green New Product Innovation) była nową kategorią.


„Ta propozycja najbardziej przypadła nam do gustu”, powiedzieli jurorzy, którzy są uznanymi profesjonalistami z dziedzin komunikacji, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju . „Oprogramowanie [SolidWorks Sustainability] ma potencjał, aby zrewolucjonizować sposób projektowania produktów. Poprzez włączenie myślenia o cyklu życia do procesu projektowania oprogramowanie SolidWorks [Sustainability] pomaga projektantom obniżyć wpływ ich produktów na środowisko już na etapie projektowania. Dzięki współpracy z niezależną organizacją PE International, która zapewnia bazę danych cyklu życia produktu (Life Cycle Inventory), produkt jest skuteczny i niezawodny. Jest to narzędzie, w które powinien być wyposażony każdy projektant”


Jaki jest Twój ślad ekologiczny?


W pełni zintegrowane z oprogramowaniem CAD firmy SolidWorks, oprogramowanie SolidWorks Sustainability wprowadza potężne narzędzia oparte na ocenie cyklu życia (Life Cycle Assessment, LCA), które mierzą wpływ na emisję dwutlenku węgla, zużycie energii, powietrze i wodę w całym cyklu życia produktu, obejmujące wybór materiałów, produkcję, eksploatację i koniec życia produktu.  Firma DS SolidWorks opracowała oprogramowanie Sustainability we współpracy z organizacją PE International, ekspertami o uznanej renomie w dziedzinie ekologicznej oceny cyklu życia, których pionierskie oprogramowanie GaBi jest wiodącym na świecie produktem z zakresu LCA. Oprogramowanie SolidWorks Sustainability zawiera modele procesów i bazy danych oceny cyklu życia wykorzystywane w oprogramowaniu GaBi, aby przy użyciu wysokiej jakości naukowych danych, oceniać wpływ na środowisko.


Narzędzie wyboru materiałów udostępnione w oprogramowaniu SolidWorks Sustainability zapewnia natychmiastową informację zwrotną, pomagając projektantom produktów wybrać najbardziej ekologiczne materiały dla danego projektu. Dzięki możliwości wygenerowania raportu za pomocą jednego kliknięcia, uzyskane wyniki można w łatwy sposób przekazać innym pracownikom w firmie.


„Jesteśmy wdzięczni za to wyróżnienie”, powiedział Asheen Phansley, kierownik produktu ds zrównoważonego rozwoju w firmie DS SolidWorks. „Konsumenci coraz częściej poszukują bardziej ekologicznych produktów, a projektanci mają ogromny wpływ na środowisko, ponieważ tworzą produkty, których codziennie używamy. Dlatego stworzyliśmy narzędzie, dzięki któremu zrównoważone projektowanie jest łatwe, dostępne, przyjemne i daje wielkie możliwości. Nasze prace zmierzają do tego, aby pewnego dnia każde projektowanie było projektowaniem zrównoważonym, tą drogą prowadzimy naszych zapalonych klientów”.

Tagi: solidworks,Sustainability ,ds,GREEN AWARDS
Źródło: SolidWorks
Liczba wyświetleń: 1531
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT