Aktualności
Dassault Systèmes, światowy lider w dziedzinie rozwiązań 3D i zarządzania cyklem życia produktu (PLM) ogłosił dzisiaj, że CLAAS, jeden z wiodących światowych producentów sprzętu i produktów rolniczych, zaangażował się w kształtowanie całego procesu kreowania swoich produktów na całym świecie – począwszy od projektowania, konstruowania i przeprowadzania symulacji po walidację systemu i planowanie produkcji – z zastosowaniem programów CATIA V6, ENOVIA V6, DELMIA V6 i SIMULIA V6.  


Poprzez wykorzystanie tych rozwiązań CLASS zamierza udoskonalić procesy rozwoju i walidacji w celu szybszego i bardziej efektywnego wprowadzania na rynek wysokiej jakości kompleksowych produktów. CLAAS będzie stopniowo zastępował stosowane przez przedsiębiorstwo od 1998 r. obecne rozwiązanie PDM oparte na programach ENOVIA VPM i ENOVIA 3DCOM programem ENOVIA V6. CLAAS rozpocznie wdrażanie nowych rozwiązań w 2012 r. stopniowo kształtując system w swoich oddziałach na całym świecie.  


“V6 daje nam tę przewagę, że w przyszłości będziemy mogli obsługiwać cały nasz proces inżynierii systemowej, włącznie z planowaniem procesów montażowych, na całym świecie na jednej platformie IP” - mówi Andreas Mähler, kierownik ds. aplikacji wspomaganych komputerowo w CLAAS. “Przewidujemy, że jego zastosowanie pozwoli nam na lepsze zarządzanie złożonymi zadaniami inżynierskimi dzięki opartej na 3D interdyscyplinarnej współpracy. Jest to możliwe dzięki globalnej dostępności jednolitych danych i standaryzacji przebiegu opracowywania projektów, nabywania i produkcji w obrębie naszej partnerskiej sieci. Ważną rolę będzie tutaj odgrywało również zintegrowanie programu ENOVIA V6 z naszym systemem ERP w celu zarządzania procesami i rachunkiem materiałów. Decyzja, by przełączyć się na programy ENOVIA V6 i CATIA V6 została podjęta w ramach testowania “nowego systemu PDM @ CLAAS” popartego długoterminową i staranną walidacją systemów i infrastruktury przedsiębiorstwa, migracji danych, funkcjonalności i metod. “ENOVIA V6 i CATIA V6 oferują nam całkowicie nowe możliwości włączenia klienta w sam środek naszych prac nad rozwijaniem produktów” - mówi Gerd-Dietmar Pokraka, kierownik ds. badań i rozwoju w CLAAS. “Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem zakresu tych funkcji, skalowalności i otwartości rozwiązań V6 od Dassault Systèmes.” 


Platforma V6 wspiera CLAAS w jego próbach zaoferowania swoim inżynierom systemowym, projektantom i inżynierom mechanikom interdyscyplinarnego, możliwie jak najbardziej realistycznego środowiska kreowania produktów, jak również okazji do jak najlepszego wykorzystania wspólnej pracy w 3D, niezależnie od lokalizacji – dzięki internetowym technologiom sieciowym. Mamy tu do czynienia również z symulacją w miarę możliwości jak najbardziej realistycznego zachowania operacyjnego i walidacją procesów produkcji z zastosowaniem rozwiązań cyfrowego zakładu produkcyjnego Dassault Systèmes.  


“Poprzez wprowadzenie V6 będziemy mogli ustandaryzować nasze środowisko systemowe PLM IT, zyskując stabilne i przejrzyste procesy, które będą skutkowały wysoką jakością produktów i kontrolą kosztów, przy jednoczesnej możliwości efektywnego zarządzania licznymi wariantami na etapie produkcji” – mówi dr Hermann Garbers, dyrektor ds. technologii jakości w CLAAS. 


“Rozpatrujemy decyzję CLAAS o zaimplementowaniu V6 jako docenienie naszych nieustannych wysiłków, aby pomagać naszym klientom w zachowywaniu konkurencyjności produktów przemysłowych poprzez innowacyjne otwarte aplikacje i procedury PLM. To również bodziec dla przyszłości naszej wieloletniej współpracy strategicznej” - mówi Jörg Schiebel, wiceprezes Dassault Systèmes w Europie Środkowej i Wschodniej. 

Tagi: CLAAS, CATIA V6, ENOVIA V6, DELMIA V6 i SIMULIA V6
Źródło: 3DS
Liczba wyświetleń: 3948
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT