Aktualności
Cane Creek to uznany producent komponentów rowerowych, w tym: sterów, hamulców, amortyzatorów i wielu innych.

Firma korzysta z SolidWorks® w celu zapewnienia lepszej organizacji i zwiększenia wydajności w działach technicznych. Cane Creek jest  w trakcie rozszerzania marek rowerowych premium, aby włączyć do SolidWorks, w tym Cervelo Cycles, Cycles DeVinci Inc., Mountain Cycle i Trek Bicycle Corp.


Historia

W 2004 r. firma  przygotowywała się do ambitnych planów rozwoju produktu. Cane Creek  obiektywnie oceniał narzędzia inżynierskie. Firma zaczęła używać SolidWorks, ponieważ okazało się, że program jest łatwiejszy w obsłudze i bardziej opłacalny, dodatkowo zawiera zintegrowane narzędzia do symulacji i jest preferowanym oprogramowaniem do projektowania dla wielu dostawców i klientów."SolidWorks spełnia wszystkie nasze wymagania i potrzeby w zakresie rozwoju", powiedział  Joshua Coaplen z działu R&D. "Zadaniem naszego systemu CAD jest wsparcie w projektach, by można analizować i produkować części w taki sposób, aby wpłyneło to na zmniejszenie kosztów i skrócenie czasu wprowadzenia na rynek. SolidWorks pozwala nam osiągnąć to wszystko  w zakresie automatyzacji rozwoju produktu".Na przykład, firma chce znacznie obniżyć czas i koszty w rozwoju prototypu. Wykorzystując możliwości SolidWorks, takie jak analiza projektu, Cane Creek jest w stanie sprawdzić działanie podzespołów zanim materiał będzie obrabiany. "Dzięki prowadzeniu prac projektowych w SolidWorks, mamy o połowę mniejszą liczbę prototypów wymaganych dla każdej części, redukując  koszty wykonywania form prototypowych" - powiedział Coaplen. "Całkowity wpływ tych czynników  podniósł wydajność o 15%."Oprogramowania SolidWorks Simulation pozwala Cane Creek wizualizaować odkształcenia i odpowiednio zmodyfikować projekty przed rozpoczęciem produkcji. Narzędzia konfiguracji SolidWorks pozwalają inżynierom tworzyć części o różnej wielkości na podstawie jednej bazy.Od chwili wprowadzenia SolidWorks, Cane Creek zwiększyła  ofertę sterów o 30 procent i rozszerzyła swoją linię produktów amortyzatorów o 100 procent. "Musimy osiągnąć nasze cele wzrostu produktu po części dlatego,  że SolidWorks pozwala nam skupić się dokładnie na projektach" - powiedział Coaplen. "Nie jesteśmy zainteresowani ponoszeniem większego wysiłku, aby poznać oprogramowania. Chcemy, aby nasze myśli skupić się na produkty, które staramy się projektowaniu, a nie narzędzia używane do ich projektowania. SolidWorks pomaga nam w osiągnięciu tego focus".Co dalej
?

Cane Creek planuje wykorzystać SolidWorks 3DVIA ComposerTM do komunikacji, aby szybko tworzyć animowane, interaktywne instrukcje obsługi produktów w sieci Web. Interaktywne podręczniki zastąpią obecne papierowe instrukcje wpływając na większe  zadowolenie klienta i ograniczając wsparcie telefoniczne."Oprogramowanie pozwala zaoszczędzić wiele czasu, który obecnie jest marnowany  przy konwersji danych technicznych na treści gotowe do publikacji", powiedział inżynier Jim Morrison. "Musimy udostępniac lepsze podręczniki,  co wpłynie na zadowolenie klientów i inżynierów, którzy mogą poświęcić więcej czasu na projektowanie.
Tagi: Cane Creek, SolidWorks,
Źródło: SolidWorks
Liczba wyświetleń: 3231
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT