Aktualności
Mysz komputerowa w obsłudze oprogramowania CAD stanowi bardzo ważny punkt. Projektując w SolidWorks każda linia, każdy wymiar, zatwierdź, odrzuć i więszkość innych poleceń obsługiwana jest  przy pomocy myszy. Bez manipulatora możemy się obejść, bez myszki niestety już nie.

O tym, że dobór myszki jest bardzo ważny może świadczyć fakt, że coraz więcej osób uskarża się na dolegliwości związane z długotrwałą obsługą komputera. Najczęstszymi problemami są  zwyrodnienia stawów głównie dłoni i nadgarstków.Czy zatem istnieje mysz idealna, która pozwala na wydajną pracę, jest ergonomiczna, bezawaryjna i nie kosztuje majątku?Jakiś czas temu firma Logitech wyprodukowała trackball, czyli myszkę w negatywie pod nazwą Marble Mouse. Na rynku są obecnie dwa modele , starszy (z dwoma przyciskami) i nowszy (z czterema). Podstawą działania urządzenia jest założenie, iż całość, wraz z przyciskami spoczywa nieruchomo w miejscu, natomiast użytkownik chcąc przesuwać kursor po ekranie komputera, do którego urządzenie jest podłączone musi kręcić kulką średnicy około 3cm umieszczoną w górnej części trackballa. Oprócz kulki, na górnej części obudowy znaleźć można cztery klawisze dwa spośród nich te duże - pełnią rolę standardowych klawiszy w myszce, natomiast pozostałe dwa dużo mniejsze służą do przewijania ekranu w górę i w dół. TrackMan Marble można wygodnie obsługiwać prawą lub lewą dłonią. Kształt dopasowany do obu rąk zapewnia długotrwałą wygodę użytkownikom prawo i leworęcznym. Opatentowana technologia optyczna Marble zapewnia płynność ruchów.

MX Revolution to myszka od Logitech. Wyposażona jest w kółko przewijania  ze stopu o minimalnym współczynniku tarcia. Obsługiwane kciukiem kółko myszy MX Revolution doskonale się sprawdza podczas przewijania, równie sprawne jest przeszukiwanie stron web.  Ładowalna bateria litowo-jonowa, szybkie łącze USB i najwyższej klasy mechanizm laserowy oraz wyjątkowa ergonomia wyróżnia ten produkt. Na mysz przewidziane jest trzyletnia gwarancja. Mysz cieszy się pozytywną opinią wśród użytkówników -  niestety nie posiadamy informacji o jej zaletach w połączeniu z SolidWorks...Mysz Razer NAGA dedykowana jest co prawda graczom, ale jak widać wyróżnia się klawiaturą z dwunastoma programowalnymi przyciskami umieszczoną z boku i obsługiwaną za pomocą kciuka. Dzięki  zastosowaniu nowoczesnego czujnika laserowego ma nieprawdopodobną rodzielczość - maksymalnie do 5600 DPI, co pozwala na realizację bardzo precyzyjnych ruchów.Czy myślicie, że taka mysz może się sprawdzić w użyciu z SolidWorks lub innym cadem 3D do wprowadzania wartości wymiarów?

 

Trackball od Microsoftu wyposażony jest w pięć przycisków (w tym dwa programowalne), dzięki czemu korzystanie z komputera jest jeszcze łatwiejsze. Zastosowana rewolucyjna technologia optyczna Microsoftu - IntelliEye Optical Technology zapewnia doskonałą pracę z tym trackballem. Ograniczeniem jest konfiguracja wyłącznie dla osób praworęcznych.


Jeżeli macie jakieś doświadczenia z ciekawymi myszkami, chcecie coś polecić lub wręcz odradzić - zapraszamy do dyskusji!


Tagi: Mysz dla inżyniera, manipulatory 3D, mysz ergonomiczna solidworks
Źródło: Pswug
Liczba wyświetleń: 9569
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
4 Komentarze
Autor Komentarz
Tomasz Merta
Panienka do wszystkiego
2011-05-17, 10:38
Witam,tylko ta, zadna inna...Pozdr. tomek
Krzysztof Pazdro
CAD engineering
2011-05-17, 11:47
Masz racje Tomek, też taką mam :) jest świetna.
Paweł Poremba
CAD/CAM/CAE Marketing
2011-05-17, 16:59
To ja mam trochę starszy model (chyba MX1100) i już 3 lata się trzyma.

Jeżeli ją zamienie to tylko na nowszy model :)

PS: Znalazłem fote

Stanisław Karcz
Ciągle uczący się młody człowiek
2011-05-23, 20:53
Posiadam logictech M500 i jest prosta ale bardzo dobrze się nią pracuje nie tylko w SolidWorksiePSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT