AktualnościZespół studentów z  Elizabethtown Area Middle School w Elizabethtown (Pennsylvania)  zbudował zwycięski samochód, który wygrałrywalizację w minionym tygodniu w USA w finałach  zawodów SAE International. "Zespół Ninjas"  opracował  model samochódu Formuły 1, który okazał się najlepiej zaprojektowany, a także najszybszy na torze i studenci wygrali, dzięki czemu pojadą na światowe finały, które odbędą się jeszcze w tym roku w Malezji.

Team Raptor z East Cobb Gimnazjum w Marietta w stanie Georgia, zajął drugie miejsce i zdobył nagrodę  the Best Use of SolidWorks (dla najlepszego wykorzystania SolidWorks) i ci studentci  również pojadą  na World Finals. Team V z Pana Botetourt High School w stanie Wirginia zajął trzecie miejsce.

W dwudniowych zawodach krajowych w związku z cyklem SAE Formuła w Michigan International Speedway, wzięło udział ponad 50 studentów z 12 drużyn z sześciu krajów.

 


 
"To jest naprawdę niesamowite", powiedział zaskoczony Garrett Jenkins, 12-letni kierownik grupy Ninja. "Ten konkurs nauczył mnie wiele o pracy zespołowej i pozwala mi myśleć o nowych pomysłach i projektach." Jego kolega z zespołu Brian McMinn patrzy w przyszłość i rozważa", myślałem o zostaniu inżynierem lotnictwa, a teraz po tym doświadczeniu jestem tego prawie pewien."Andrew Denford, założyciel i prezes F1 w szkołach i Dyrektor ds. Komunikacji i wydarzenia, Dave Howes powiedzieli o USA National Finals: "Gratulacje dla Ninja za zwycięstwo w finałach F1 w USA  w 2011, była bardzo silna konkurencja. Wielkie uznanie dla wszystkich, powinni być bardzo dumni z ich osiągnięć. Team Ninja i Raptor może teraz podjąć kolejny krok i reprezentować USA na Finałach Światowych w Malezji. Zespoły te wiedzą, że mają potencjał, aby wygrać w tej płaszczyźnie.Pięć innych zespołów studentów otrzymało trofea, w tym Team Dynamite z Ohio, który wygrał Best Team Sponsoring; Pirate Racing z Florydy, którzy wzięli Best Verbal Presentationi; PA Hardcore z Pensylwanii zachwycili sędziów pisemną prezentacją.

F1 w szkołach ma pomóc w postrzeganiu inżynierii, nauki i techniki, tworząc zabawne i ekscytujące środowisko nauki dla młodych ludzi do rozwijania świadomego poglądu na temat matematyki i inżynierii, nauki i technologii. Studenci otrzymują krótkie zadania projektowe do wykonania przy użyciu CAD/CAM. Jednym z najczęściej wykorzystywancyh programów jest SolidWorks, ze względu na dużą ilość modlułów oraz łatwość obsługi. Samochody są następnie produkowane  najczęściej na maszynach CNC. Każdy zespół liczący od trzech do sześciu uczniów przedstawienia jury  prezentację ustną i pisemną opisując zalety modelu samochodu, który ścigał się na specjalnie zaprojektowanym torze.

Finały USA F1  Schools National Finals odbyły się z udziałem wielu sponsorów i kibiców w tym SAE International, Pitsco, Solidworks Corp. i Denford Limited.

 


 

  

Polscy studenci również pracują nad własnym bolidem. Niestety nie wiemy czy do prac projektowych wykorzystują SolidWorks. WUT Racing (Warsaw University of Technology) - bo o tej inicjatywnie mowa, to projekt ponad 30 studentów pochodzących z 4 kół naukowych Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej. Dzięki komputerowym symulacjom i wykorzystaniu specjalnego oprogramowania pozwalającego przetestować różne rozwiązania już na etapie projektowania, udało się zmniejszyć koszt całego przedsięwzięcia. Aktualnie rozpoczynają się prace nad konstrukcją samochodu. Największym problemem polskiej ekipy jest zdobycie środków finansowych na realizację projektu. WUT Racing z powodu małego budżetu weźmie udział tylko w jednym wyścigu, który odbędzie się we Włoszech na torze Varano de' Melegari w dniach 2 - 5 września 2011 r. Trzymamy kciuki za młodych polskich projektantów!

  
Tagi: SAE International, formula student f1, zaprojektowany w SolidWorks
Źródło: SolidWorks
Liczba wyświetleń: 1650
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT