Aktualności
"Nowe stopy, które pozwalają przymocować bagażnik do samochodu są rozwijane tu i teraz umożliwiając dostosowanie do różnych modeli samochodów zarówno przez naszych amerykańskich i szwedzkich inżynierów. Komunikacja pomiędzy naszymi działami jest bardzo gładka i łatwa dzięki SolidWorks."


Wyzwaniem dla Thule jest  "perfekcyjne dopasowanie" w zakresie rozłożenia sprzętu dla pojazdów wielu marek, których linia dachowa różni się w zależności od modeli, stylów i rocznika. W każdym przypadku Thule testuje swoje urządzenia by były wystarczająco silne i odpowiednie dla przewożonego ładunku przy 90 km / h, uwzględniając boczne wiatry,  wyboje  czy jazdę po krętych drogach. Użytkownicy muszą przez lata radzić sobie w takich warunkach. Muszą być  łatwe w obsłudze  i  zapbezpieczać przed kradzieżą (np. poprzez zastosowanie zamków) a jednocześnie muszą dobrze wyglądać."Stoimy w obliczu wielu wyzwań projektowych a intuicyjny SolidWorks pomaga nam w projektowaniu produktów poprzez zastosowanie konfiguruji dla wszystkich rodzajów pojazdów, skrócenie cyklu budowy prototypów oraz współpracę w ramach organizacji i poza nią", powiedział Joe Flaherty - technical design manager odpowiedzialny za rozwój nowych produktów, dla Thule North American.


Ostatnim przełomowym produktem opracowanym w SolidWorks jest nowa "stopa" - część bagażnika, który dołącza do samochodu. Stopa posiada zintegrowane narzędzie naciągu AcuTight,  wbudowany wskaźnik momentu obrotowego, aby zapewnić odpowiednią szczelność bez nadmiernego dokręcenia. "Gdy klient pyta, jak mocno jest naprężony, my - inżynierowie powinniśmy dostarczyć mu odpowiedzi", powiedział Flaherty.Nowe produkty Thule przechodzą rygorystyczne testy. Inżynierowie instalują fizyczny prototyp do samochodu,  by wziąć go na tor a następnie zwiększając masę symulują przeciążenia. Jest to czasochłonne i kosztowne,  więc nżynierowie  Thule używają oprogramowania SolidWorks Simulation, aby zminimalizować koszty związane z testami.


Thule również oszczędza czas, dzieląc  projekty z dziedziny biznesu pomiędzy oddziały na całym świecie w natywnym formacie SolidWorks. W  siedzibie głównej w Szwecji, dział rozwoju produktu Thule wykorzystuje SolidWorks od 1996 roku. W rzeczywistości firma ta jest jednym z pierwszych użytkowników SolidWorks w Szwecji. Partnerzy Thule  w zakładach produkcyjnych na całym świecie również używają SolidWorks, więc nigdy nie ma potrzeby translacji plików i ich naprawy.

Polskie oddziały Thule równiez pracują w SolidWorks."Współpracujemy ściśle z naszymi działami  rozwoju produktów w USA", powiedział Peter Karlsson w szwedzkim działe rozwoju  BU OES. "Nowa stopa, które jest  rozwijana  tu i teraz celem dostosowania do różnych modeli samochodów zarówno przez naszych amerykańskich i szwedzkich inżynierów. Komunikacja pomiędzy naszymi działami jest bardzo gładka i łatwa dzięki SolidWorks.

 

Inżynierowie Thule zapewniają jakość poprzez efektywne komunikowanie się z menedżerami produktu i innymi użytkownikami CAD. Zapis do eDrawings® umożliwia również łatwe przeglądanie projektu wszędzie, gdzie stacje robocze CAD nie są dostępne."W Thule, wszyscy mamy świadomość marki, zbudowaliśmy ją i mamy potrzebę ciągłego jej umacniania przy każdej okazji  - powiedział Flaherty. "SolidWorks jest duża częścią  tego." 
Tagi: Thule, zaprojektowany w SolidWorks, bagażniki dachowe
Źródło: SolidWorks
Liczba wyświetleń: 1794
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT