Aktualności
Oprócz wielu ulepszeń w samym programie SolidWorks 2012, korporacja również skupiła się na wdrożeniu lepszego systemu pozyskiwania opinii w Programie Beta.

Doceniamy cenny czas zainwestowany w testowanie oprogramowania SolidWorks, a wprowadzone zmiany mają na celu pomóc Ci w pełni skorzystać z programu.

Nowa strona programu BETA"Remont kapitalny" na stronie internetowej Beta ma na celu stworzenie jednolitego środowiska użytkownika witryny. Nowa strona zawiera usprawnienia związane z rejestracją w programie Beta, tworzeniem  zgłoszęń SR, pobieraniem plików, dostępem do Forum i bieżącą klasyfikacją uczestników.Obecnie zgłaszanie problemów zostało uproszczone. Możesz rozpocząć nagrywanie swojego problemu za pomocą SolidWorks Rx, a następnie przejść do nowego, uproszczonego  formularza zgłoszeniowego SR, który będzie automatycznie wypełniał pola.

Inne zmiany i ulepszenia:


  • Zmniejszenie liczby wersji Beta z 3 do 2 i więcej czasu na testowanie każdej z nich.

  • SolidWorks Background Downloader umożliwia pobieranie w tle (i opcjonalną aktualizację) z Beta 1 do Beta 2.

  • personel SolidWorks R & D będzie bardziej zaangażowany w dyskusjach na forum, aby pomóc odpowiedzieć na pytania i przedyskutować opinie użytkowników.

  • analiza danych o awariach będzie bardziej zaawansoana, umożliwiając dokładniejsze określenie przyczyn, które spowodowały awarie, dzięki czemu łatwiej będzie je odtworzyć, a następnie naprawić.

Tagi: SolidWorks 2012 beta program, konkurs Photoview, 2012 Beta Program Improvements
Źródło: SolidWorks
Liczba wyświetleń: 1659
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
7 Komentarze
Autor Komentarz
Grzegorz Tokarczyk
SW,CATIA
2011-06-11, 12:46
Witam,

a propo tekstu i wszelkiego pozyskiwania opinii o programie i testowania wersji beta przez użytkowników zastanawiałem się czy w sumie to nie jest wykożystywanie użytkowników którzy testują program za który potem muszą i tak zapłacić? Można się zastanowić czy w sytuacji wolnego rynku to nie klient powinien porównywać programów i ok wybiera lepszy, lepsza funkcjonalność ale i mniej błędów i niedociągnięć które i użytkownicy wyszukują sobie tylko sprzedający program? Następna sprawa to mam wrażenie że opini użytkowników nie tylko w odniesieniu do SW ale ogólnie i tak nie są respektowane, i tak osoba zbierająca opinie niewiele z nich wniosków wyciąga. Ja prywatnie zawiodłem się na wyrażaniu opini o telefonach, programach, studiach itp.

Pozdrawiam gtokarczyk
Paweł Kęska
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-13, 10:31
Odpowiem (ale nie w imieniu korporacji tylko moim prywatnym). SolidWorks nie jest tutaj odosobniony, w większości przypadków programów komputerowych istnieją fazy rozwoju Beta służące testowaniu. Jeżeli klient jest świadomy, że jest testerem to nie ma w tym - w mojej ocenie - nic złego. Ale jednocześnie zgadzam się, że skoro otrzymujemy produkt to powinien on być maksymalnie dopracowany. Temu służą programy alfa, beta - ale jak widać, mimo starań nie zawsze przed wersją SP0 daje się wyłapać wszystkie błędy i to jest denerwujące. Klient teoretycznie zawsze ma wybór - ale w innych CADach jest podobnie, co rok musi być nowa wersja bo konkurencja tak ma, więc automatycznie samo się napędza, byle szybko i byle jak... a później do SP2 naprawiają niedociągnięcia.

To trochę jak z nowym modelem samochodu, też pierwsi kupcy są testerami za free, bo żadne testy nie są w stanie uwypuklić wad tak jak duża grupa użytkowników w różnych miejscach na ziemi. Dopiero później poprawiają itp, tyle, że na samochód jest gwarancja i przynajmniej w pierwszym okresie można z niej skorzystać.

A jeżeli chodzi o opinie klientów czy tzw. enhancement request - no wdrażają do nowych wersji jakieś sugestie klientów, ale jak pokazują listy życzeń nie zawsze zgodnie z oczekiwaniami. To, że wszystkim nie dogodzi to jest jasne, ale te najważniejsze pozycję z góry listy, pod którymi podpisuje sie kilkadziesiąt lub więcej osób, powinny być bezwzględnie wdrożone do kolejnej wersji SW.

Reasumując - ogólnie życzyłbym sobie jak pewnie każdy, aby program nie miał błędów i pozwalał pracować wydajnie!
Grzegorz Tokarczyk
SW,CATIA
2011-06-13, 11:35
Co do wersji alfa , beta to doskonale to rozumiem, wiadomo że błędy się zdażają, ale moim zdaniem jest ich zbyt wiele w SW Sp0. I pewno w innych progamach też, bo jak pisałeś co roku musi być nowa wersja bo konkurencja:( szkoda.

A co do listy życzeń to powiem szczerze, że zawiodłem się na nowościach w SW2011. Z tego co życzyli sobie klienci to nawet ciężko powiedzieć co zostało wprowadzone, Jak dla mnie to trochę strata kasy na 2011 bo niewiele się różni od 2009. W sumie to tylko wymiarowanie na rysunkach zmienili na plus. Reszta to kosmetyka tak naprawdę nieznacząca. Ponadto mam wrażenie że trochę zaczynają iść w kierunku robienia renderów a myślę że nie o to chodzi w SW. Wciągnięcie PhotoView360 jako dodatek SW odpalający się w SW to nieporozumienie.

I w tym kontekście to nie wiem czy jest sens zgłaszania jakichkolwiek życzeń do następnej wersji SW2012 bo pewno już mają napisaną wersję 2020:PPozdrawiam gtokarczyk
Krzysztof Grzebieniowski
2011-06-15, 08:16
SW daje poczucie uczestniczenia użytkownikom w tym , jak ostatecznie dana wersja ma wyglądać.

Śledząc te sprawy wydaje mi się , że to iż SW2009 niewiele się rożni nowinkami od 2011 ,

to sugestie potencjalnych odbiorców , którzy chcieli aby było bardziej stabilne i naprawione

te niedociągnięcia ,które miał 2009.

Jeśli Sw2012 wyskoczy z czymś nowym ,zawsze powinna być możliwość to wyłączyć ;)
Grzegorz Tokarczyk
SW,CATIA
2011-06-15, 08:59
Witam,

Co do zdania kolegi Krzysztofa "... którzy chcieli aby było bardziej stabilne i naprawione

te niedociągnięcia ,które miał 2009..." to moim zdaniem jest kruchy lód, bo proszę mi wymienić błedy które były w SW 2009 i zostały poprawione w SW2011? Moim zdaniem jest ich nieweiele a i tak wiele które występowały poprzednio występują i jak ktoś chce mogę podać przykłady. W moim przypadku wersja Sw2011 +win XP działa gorzej niż SW2009 na tym samym systemie. Co chwila brakuje pamięci, program już zauważyłem kilka błedów które zawieszają program.

Moim zdaniem powinni skupić się maksymalnie i wypuścić dopiero 2013 wersje.Pozdrawiam gtokarczyk
Krzysztof Grzebieniowski
2011-06-15, 15:19
Witam ,Sw2011 rzadko się wiesza w porównaniu z SW2009;

boję się popsucia tej stabilności przez przyszłe wersje.
Tomek Jastrzębski
2011-06-20, 10:45
A mi caly czas brakuje widokow rozstrzelonych w czesiach wieloobiektowych - juz dawno bylo to zglaszane w top 10.

2011 moze rzeczywiscie rzadziej sie wiesza ale potrzebuje nieco wiecej pamieci.

Grzegorz - mysle, ze jak odpuszcza jedna wersje to bedzie to samo ale rok pozniej.. cos jak z pomoca dla Grecji

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT