Aktualności
"Jako mała firma szkolimy naszych użytkowników SolidWorks w CATI w dowolnym momencie i według bieżącego zapotrzebowania.  Kiedy musimy szkolić nowych pracowników lub zwiększyć naszą wiedzę  z zakresu obsługi SolidWorks, zespół CATI oferuje skuteczną pomoc, pozwalając zwiększyć  produktywność." Rich Werneth, prezes CATI, stwierdza: "Nasze stosunki z Newman/Haas Racing były bardzo pozytywne. Jest oczywiste, że wartość inwestycji w inteligentnych ludzi i innowacyjne technologie pozwala wygrywać więcej wyścigów".Łatwość użycia i integracji  systemu SolidWorks 3D CAD pomaga zespołowi  Newman/Haas Racing  w szybkim  rozwoju swoich samochodów serii Indy.

Typowym przykładem był proces projektowania, rozwoju i produkcji przedniego zawieszenia stosowany w Indy 500 w 2010 roku. SolidWorks został wykorzystany w całym procesie projektowym, od pierwszego konceptu, poprzez projektowanie i produkcję części prototypu do badań w tunelu aerodynamicznym, aby uzyskać ostateczny projekt do produkcji wykorzystany w samochodzie w Indy 500.Proces rozpoczął się z powstaniem w SolidWorks całego zespołu zawieszenia, koła i opony, hamulce, zawieszenie, drążki kierownicze, wahacze, cięgna itd. Kiedy to się stało aerodynamiki następnie nałożony jego wymagania dotyczące badań na modelu, w tym artykulacja zawieszenia przez cały kopercie w celu zapewnienia proponowanego części testu nie kolidował z sobą lub dowolnej innej części samochodu.Próbki były następnie formowane w szybkim procesie budowy prototypu bezpośrednio z modeli brył w SolidWorks. Próbki do badań, które obejmowały kilka alternatywnych rozwiązań aerodynamicznych, zostały zabrane do tunelu aerodynamicznego i ocenione w stosunku do standardu poprzedniego zawieszenia. Po serii badań  i testów w tunelu aerodynamicznym wybrano najlepsze rozwiązanie. Następnie zostały wykonane rysunki produkcyjne dla wszystkich nowych części zawieszenia. Rysunki były wysłane emailem do różnych dostawców i producentów komponentów.


"SolidWorks jako jedno rozwiązanie do projektowania i w procesie rozwoju oszczędza nam mnóstwo czasu i jest bardzo opłacalne", powiedział Craig Hampson, główny inżynier w Newman/Haas Racing. "Możliwość wykonania szybkiego prototypu bezpośrednio z modeli SolidWorks oraz możliwość korzystania z tych samych modeli parametrycznych w badaniach aerodynamicznych części na pewno oszczędza czas, a to jest coś, czego nie można kupić."


Newman/Haas Racing (NHR) jest zespołem wyścigowym startującym w serii IndyCar. Swoją siedzibę ma w Lincolnshire w amerykańskim stanie Ilinois. Zespół Został utworzony przez aktora i kierowcę wyścigowego Paula Newman'a oraz przedsiębiorcę Carla Haas'a i już na poczatku wygrali dwa wyścigi i zajeli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. NHR jest jednym z zespołów odnoszących największe sukcesy i konkurujących do dziś. W 2011 roku zespół weźmie udział w ich 29-tym z rzędu sezonie i będzie próbował dodać  kolejne sukcesy do ośmiu mistrzostw, 107 zwycięstw i 109 pole position jakie zdobyli do tej pory.

Tagi: Newman/Haas Racing, CATI reseller, zaprojektowany w SolidWorks
Źródło: Cati
Liczba wyświetleń: 1692
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT