Aktualności
Firmy AMD i Optis poinformowały, że wspólnie będą prowadzić prace zmierzające do opracowania  nowego oprogramowania i sprzętu, pozwlającego  uzyskiwać zaawansowane fotorealistyczne wizualizacje 3D. Optis będzie korzystał z opracowanych przez AMD technologii i będzie czynnie uczestniczyć w rozwoju oprogramowania tej firmy również wspierając rozwój profesjonalnych kart z rodziny FirePro, w celu zapewnienia jakości, zatwierdzania i realizacji ostatecznych rozwiązań.

Współpraca obu firm ma się przyczynić do podniesienia jakości oferowanych  rozwiązań. Z punktu widzenia użytkowników SolidWorks jest to  o tyle istotne, że Optis dostarcza dedykowane rozwiązanie do symulacji światła o nazwie OptisWorks.

Wymogi opracowania realistycznych wizualizacji stają się coraz bardziej istotne we wszystkich sektorach przemysłu, architektury i oświetlenia. Dziś nadal stanowi to brakujące ogniwo w procesie  decyzyjnym odnośnie materiałów i kolorystyki, z których oba czynniki są krytyczne przy ocenie jakości. Unikalna technologia Optis opiera się na algorytmach fizycznego skojarzenia optycznych właściwości światła i materiału w stosunku do wydolności wzroku człowieka. Dzięki konwergencji obu stron wysiłki R & D w ciągu ostatnich 3 lat przed pozwoliły rozwijajać  unikalne technologie, oparte na prawdziwych zjawiskach fizycznych w czasie rzeczywistym.

"AMD  intensywnie koncentruje się na poprawie grafiki w komputerach we wszystkich sektorach rynku i jest to szczególnie ważne dla apliakcji do komputerowego wspomagania projektowania", powiedział Sandeep Gupte, dyrektor generalny w AMD. "Nasza współpraca z Optis ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia profesjonalistom w dziedzinie projektowania zaawansowanych procesorów graficznych sprzętu i oprogramowania niezbędnego do wykorzystania w obszarach światła i optyki. To kolejny przykład dojrzewania standardu OpenCL, który jest krytycznym narzędziem ułatwiającym rozwój potężnego oprogramowania". Jacques Delacour, prezes i dyrektor Optis generalny mówi: "W Optis rozwijamy oprogramowanie bazujące na zjawiskach fizycznych  do generowania najwyższej jakości obrazów, które wykorzystują największe  koncerny na świecie."

 


Optis jest światowym liderem oprogramowania do symulacji światła widzianego przez człowieka w  wirtualnym środowisku. Jej rozwiązania pozwalają projektantom, inżynierom i  specjalistom od ergonomii symulować i optymalizować oświetlenia, wygląd produktu, jak również doskonalić aspekty widoczności i czytelności informacji. Od zintegrowania SPEOS w SolidWorks w 2001 roku, CATIA V5 w 2002 i Pro-e w 2008, Optis nadal jest jedyną firmą, która dostaracza oprogramowanie do symulacji zjawisk fizycznych dla aplikacji z sektora CAD. Firma Optis, została założona w 1989 i aktualnie jest liczącym się w branży producentem, dostarczającym swoje rozwiązania ponad 1600 partnerom.

Tagi: optis-world, amd i optis, optisworks, solidworks dodatki, symulacja światła
Źródło: Optis
Liczba wyświetleń: 2200
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT