Aktualności
SolidWorks Flow Simulation umożliwia projektantom symulację  dynamiki płynów (CFD - ang. Computational Fluid Dynamics) w oparciu o modele 3D CAD. Z SolidWorks Flow, użytkownicy mogą szybko i łatwo symulować przepływ cieczy i gazu, wymianę ciepła i rozkład ciśnienia tak istotne w wielu projektach. Oprogramowanie umożliwia projektantom symulację rzeczywistych warunków i szybką analizę wpływu medium na  otaczające elementy. Można uruchomić scenariusz "co jeśli" i przeanalizować wpływ przepływu płynu, wymianę ciepła i związanych z nimi sił na zanurzone ciała lub otaczających go elementy. Flow Simulation obejmuje analizy przepływów cieczy (w tym cieczy newtonowskich, takich jak pasta do zębów, krew) i gazów wewnątrz i wokół modeli.Oczywiście SolidProfessor we Flow Simulation uczy podstaw korzystania z oprogramowania do analizy przepływu płynów i efektu przenikania ciepła w części i złożeniach SolidWorks. Kurs został tak przemyślany, aby nakłonić użytkowników do zapoznania się z podstawowymi zasadami mechaniki płynów oraz obejmuje dodatkowe tematy, takie jak przepływ przez rury, wentylatory, media porowate, efekty wilgotności,  równomierny przepływ, transfer ciepła , jak i zewnętrzne analizy, w tym naddźwiękowy przepływ powietrza wokół rakiet. Kurs uczy również tego, w jaki sposób importować wynikii symulacji przepływu  do SolidWorks Simulation jako obciążenie dla statycznej analizy i optymalizacji.
Jason Wright, Product Manager w SolidProfessor  komentuje: "Zawsze było naszym celem tworzenie zasobów edukacyjnych, które pomagają użytkownikom SolidWorks w maksymalizacji wartości oprogramowania. Jestem bardzo dumny z wysiłku naszego zespołu włożonego w stworzenie tego kursu, który wykracza daleko poza wyłącznie klikanie a nawet w dużej mierze wyjaśnia elementy teorii CFD. Jestem naprawdę podekscytowany wydaniem tego produktu"Po zakończeniu kursu, użytkownicy będą mogli przetestować swoje modele SolidWorks i przewidzieć, jak różne warunki przepływu wpływają na badanie w projekcie. Użytkownicy będą mogli zoptymalizować swoje projekty i uniknąć kosztownych błędów projektowych, przed wyprodukowaniem prototypów.SolidWorks Flow Simulation
od SolidProfessor to 3 godziny 43 minut, 87 lekcji i dość zawrotna cena 499 dolarów dla nowych klientów, lub 299 dolarów jako uaktualnienie dla klientów, którzy posiadają już SolidProfessor Bundle.
 
Tagi: SolidProfessor, SolidWorks Flow Simulation
Źródło: Solidprofessor
Liczba wyświetleń: 3086
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT