Aktualności
Konkurs, który rozpoczął się na cześć Dnia Ziemi 22 kwietnia wymagał od zawodników  umiejętności korzystania z SolidWorks podczas projektowania ekologicznego krzesła terminalu lotniska. Uczestnicy opracowali krzesło dla fikcyjnej nowej linii przeznaczone do masowej produkcji. Wymogiem koniecznym była konieczność testowania  projektów w  SolidWorks SustainabilityXpress -  oprogramowania do oceny wpływu projektu na środowisko naturalnezawarte, które znajduje się w podstawowej  licencji SolidWorks CAD.Z SolidWorks SustainabilityXpress, uczestnicy zostali poproszeni o zmierzenie emisji dwutlenku węgla, zbadanie wpływu ma wodę i powietrze oraz zużycie energii w całym cyklu życia produktu. Oprócz testów trwałości, każdy projekt musiał być analizowany w SolidWorks SimulationXpress, wbudowanym narzędziu do analizy statycznej w SolidWorks, aby sprawdzić, czy fotel może wytrzymać określone obciążenie podczas codziennego użytkowania."Konkurs ten naprawdę ujawnił kilku bardzo kreatywnych i utalentowanych projektantów, którzy mieli dużą wiedzę na temat możliwości użycia różnych  materiałów i kształtów", powiedział Asheen Phansey, menedżer produktu SolidWorks Sustainability w DS SolidWorks. "Dzięki nadesłanym projektom, upewniliśmy się,  że społeczność SolidWorks wie, że pierwszym krokiem w kierunku bardziej ekologicznych produktów jest podstawowe zrozumienie i uznanie tego faktu w skutecznym projektowaniu."Komercyjną główną nagrodę zdobył Russell Donovan z Auckland w Nowej Zelandii z projektem "Leaf". Nagrodą będzie podróż do Chaa Creek Eco-Resort w Belize.Kolejne nagrody  iPad, otrzymali:Michael Kali, USA

Ma Xiang, USA

Ronald Majewski, USA

Graham Nolan, Wielka Brytania

Dallas Winspear, AustraliaW kategorii Edukacja, jest dwóch wielkich zwycięzców: Gerard Libby z Worcester Polytechnic Institute, z jego krzesłem "Airfoil" oraz Elias Chavez Fontana w Kalifornii z  projektem krzesła wykonanego z rur bambusowych. Swoje projekty zaprezentują na SolidWorks World. Drugie miejsce w kategorii Edukacja, gdzie nagrodą jest  iPad, otrzymują:Karan Ambwani, BITS, Pilani - Dubai (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

K.S. Gopala Krishnan, Vellore Institute of Technology (Indie)

Ian Jutras, Worcester Polytechnic Institute (USA)

Vigneshkumar Kannan, Sona College of Technology (Indie)

Rahul Surendran, Sona College of Technology (Indie)Aby zobaczyć zwycięskie projekty lub dowiedzieć się więcej o nagrodach w konkursie, kliknij tutaj>>.
Tagi: Green Design Contest., SolidWorks sustainability, krzesło w SolidWorks, konkurs SolidWorks
Źródło: SolidWorks
Liczba wyświetleń: 2565
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT