Aktualności
Firma, jako jeden z głównych dostawców dla Sił Zbrojnych RP, od ponad dziesięciu lat aktywnie przyczynia się do poprawienia zdolności obronnych polskiej armii. Dotyczy to zarówno tworzenia nowych technologii jak i modernizacji sprzętu wojskowego.Wymyślona przez młodych inżynierów z Ożarowa unikalna technologia precyzyjnego namierzania i wskazywania celów dla artylerii daje polskim bezpilotowcom przewagę. Bezzałogowe systemy FlyEye już służą polskim żołnierzom w operacjach bojowych.

Cichy, wyposażony w elektroniczną głowicę optyczną, miniaturowy, zdalnie sterowany powietrzny zwiadowca lokalizuje potencjalne cele z dokładnością do 10 metrów. - Interesujące kontrakty są tylko kwestią czasu - powiedział Piotr Wojciechowski - prezes i współzałożyciel WB Electronics.

 


Niedawno w parku technologicznym Nowe Gliwice WBE otworzyła centrum projektowania i produkcji bezpilotowców, gdzie pod marką Flytronic powstawać będą nie tylko samoloty szpiegowskie, ale również technologie zdalnego sterowania wojskowymi robotami i pojazdami. Inżynierowie z Flytronic pracują właśnie nad dofinansowanym przez Unię Europejską projektem zdalnie sterowanego średniego samolotu obserwacyjnego, który mógłby dozorować linie energetyczne, rurociągi i inne strategiczne obiekty.

 

 
Tagi: WB Electronics, Fly Eye, zaprojektowany w SolidWorks
Źródło: WB Electronics
Liczba wyświetleń: 2639
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
1 Komentarze
Autor Komentarz
Iwo Sepołowicz
2011-12-19, 23:38
Samolot bezzałogowy WBE

Interesujący "samolocik" ale w niesprzyjających warunkach atmosferycznych/silny wiatr/ może być problem z naprowadzaniem i kierowaniem. B. podoba się rozwiązanie ze spadochronem.

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT