AktualnościOto jak przedstawia się lista nowych rozwiązań, które pojawią się w kolejnej odsłonie, czyli SolidWorks 2013.
Możemy spodziewać się łatwiejszego pokazywania ukrytych obiektów w częściach wieloobiektowych. W dużych złożeniach jak zwykle poprawiono jeszcze wydajność.

Można też będzie importować uwagi z plików eDrawings do rysunków SolidWorks.

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się nowa funkcjonalność w widokach przkrojów. Obecnie szczególnie w przypadku przekroju wielokrotnego jest to dość skomplikowane i wymaga przygotowania wcześniej szkicu a następnie wybrania operacji. W nowej wersji Solidworks można wielokrotnie "załamać" linię, łatwo ją wymiarować a w przypadku edycji w prosty sposób można zmodyfikować przekrój odwracając kierunek rzutowania lub zmieniając układ linii przekroju.
Nowością w SolidWorks 2013 będą chmurki rewizyjne, komentarze i notatki.

 
Migawka (snapshot), która pojawiła się w SolidWorks 2012 znajdzie zastosowanie we wszystkich dokumentach. Obecnie migawki są dostępne wyłącznie w trybie przeglądania dużego projektu. W 3Dvia Composer pojawi się nowa funkcja kamery.

Udoskonalenia we właściwościach listy elementów ciętych konstrukcji spawanych.Interesujące wydaje się prowadzenie obliczeń w dodatku Simulation w wybranych podgrupach części/obiektów.

 
W programie DraftSight, który zastąpił już jakiś czas temu SolidWorks 2D Editor można bezpośrednio wycinać szkice i wklejać do SolidWorks by następnie użyć w operacji. Nastąpi również większa integracja ze środowiskiem Enterprise PDM.W przypadku nakładających się powierzchni - szczególnie importowanych w łatwy sposób można wskazać, ktore obszary zostaną usnięta a które pozostawione - to wszystko w jednej operacji.  Jest to taka bardziej zaawansowana opcja przycinania.


Od wersji SolidWorks 2013 w przypadku wyciągnięcia cienkościennego obsługiwane będzie narzędzie wyboru konturów.


Równania tak zmienione w wersji 2012 będzie można tworzyć w dowolnym miejscu w property managerze. Wszędzie gdzie pojawi się wymiar - paramter, po wpisaniu znaku równości zobaczymy znany już edytor równań.

W szykach w końcu będzie można stosować zmienne wartości wymiarów - czy to rozwiazanie naszego challenge?

 


Do pozostałych nowości należy zaliczyć możliwość wielu widoków rozstrzelonych w obrębie jednej konfiguracji. Dodatkowo będzie można zmieniać obrotowo kierunek rozstrzelenia.
Udoskonalono wyświetlanie cieniowanego wyświetlania gwintu, szczególnie w złożeniach. W projektowaniu elementów z tworzyw poszerzono funkcjonalność operacji mocowania. Będzie można łatwo zmieniać dodania mocujące, tzn. sfazować żebra wzmacniające, dodawać dodatkowe pogłębienia ustalające czy zmieniać łatwo dodanie w otwór.W złożeniach udoskonalono funkcje otoczki. Będzie można wstawiać wiele komponentów jeden po drugim automatycznie wiążąc z istniejącą geometrią.I na koniec uwaga - pliki SolidWorks z nowszej wersji będą możliwe do otwarcia w poprzedniej wersji SolidWorks SP5! Czy to początek rewolucyjnej zmiany...?To już ostatni dzień corocznej konferencji. 

Na koniec poznaliśmy termin oraz miejsce spotkania w przyszłym roku. A więc konferencja SolidWorks World 2013 odbędzie się w dniach 20-23 stycznia przyszłego roku w Orlando na Florydzie.


Tagi: SolidWorks 2013, nowa wersja SolidWorks, nowości SolidWorks 2013
Źródło: Pswug
Liczba wyświetleń: 5633
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT