Aktualności
Pesa Bydgoszcz SA to firma produkująca oraz remontująca pojazdy szynowe dla transportu kolejowego. Zakład zajmuje się budową i naprawą taboru szynowego różnych typów, w tym:


  • elektrycznych i spalinowych wagonów silnikowych

  • elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych,

  • wagonów pasażerskich różnych typów, m.in. Euronight,

  • specjalizowanych wagonów towarowych do przewozu m.in. kruszyw, drewna, zbóż, chemikaliów, dłużycy,

  • tramwajów miejskich,

  • pasażerskich pojazdów specjalnych,

  • lokomotyw.


Pojazdy PESA dostarczane są klientom polskim i zagranicznym. W Polsce głównymi odbiorcami nowych pojazdów są samorządy i spółki samorządowe. Pojazdy kolejowe PESA  jeżdżą także we Włoszech, na Ukrainie, Białorusi i Litwie, a w trakcie realizacji są zamówienia dla Czech, Niemiec i Rosji. Tramwaje dostarczono m.in. dla Węgier.

PESA w dziale konsktrukcyjnym wykorzystuje oprogramowanie SolidWorks.

 

 

Link - bo tak nazwya się zespół trakcyjny, to nikskopodłogowe pociągi liczące od dwóch do trzech członów. Jednostka została zaprojektowana zgodnie z wymogami TSI PRM. Dla niewidomych i niesłyszących zainstalowano wizualno-akustyczne systemy informacyjne,  ważne informacje będą zapisane alfabetem Braille‘a. Jedno z wejść przystosowano do potrzeb pasażerów na wózkach inwalidzkich. Link posiada samoczynny sprzęg oraz silnik spalinowy III B nowej generacji o niskim zużyciu paliwa, odpowiadający ekologicznej dyrektywie EU 26/2004. Pojazd wyposażono w klimatyzację w części pasażerskiej i w kabinie maszynisty.

Nowy pociag Pesy dla Czech prezentuje się bardzo efektownie. Wkrótce ma rozpocząć testy na torach czeskiej firmy Výzkumný Ústav Železniční. Pojazdy w Czechach będą znane jako DMU 120 i będą przystosowane do peronów o wysokości od 230 do 760 mm licząćod poziomu główki szyny.W grudniu bawarski przewoźnik Regentalbahn AG należący do grupy Netinera (dawniej Arriva Deutschland) kupił kolejnych 12 Linków.


Dane techniczne:


Szerokość toru: 1435 mm

Długość całkowita: 43 730 mm

Szerokość: 2880 mm

Wysokość: 4280 mm

Wysokość podłogi ponad główką szyny w przestrzeni drzwi wejściowych: 600 mm

Ilość miejsc siedzących: 103 oraz dodatkowo 21 składanych

Całkowita liczba pasażerów: 252 (4 os./m2)

Ilość miejsc na rowery: 6

Miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich: 2

Prędkość eksploatacyjna: 120 km/h

Przyspieszenie rozruchu (0-30km/h): 0,74 m/s.Pesa to nie tylko zespoły trakcyjne. Bydgoskie zakłady dostarczają m.in. tramwaje SWING dla Warszawy, ELF'y dla SKM czy też nowoczesne składy 33 WE dla WKD - Warszawskiej Kolei Dojazdowej.
 


Tagi: Pesa Bydgoszcz, zaprojektowane w SolidWorks,
Źródło: Pswug, Pesa
Liczba wyświetleń: 4301
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT