AktualnościW fimie Martin Aircraft , która jest klientem SolidWorks, zaprojektowano Martin Jetpack - pierwszy na świecie odrzutowy placek mający zastosowanie w wojsku, w poszukiwaniach i ratownictwie, a także do celów rekreacyjnych. Firma wykorzystuje praktycznie wszystkie narzędzia SolidWorks, od podstawowego modelera, poprzez PhotoView 360 do renderingu i SolidWorks eDrawings jako narzędzia komunikacyjnego. Optymalizacja przepływu była możliwa dzięki SolidWorks Flow Simulation.

Dowiedz się, w jaki sposób SolidWorks pomógł w projektowaniu jetpacka czytając niedawno opublikowane studium przypadku (ang. case study) na stronach SolidWorks.


 


Martin Jetpack występuje w dwóch wariantach. Jednym z nich jest urządzenie, które może unieść człowieka na wysokość niespełna 245 i odległość ponad 50km z regulowaną prędkością do 100km/h. Z pełnym bakiem lot będzie trwał około 30 minut, chociaż jetpacki Martin cały czas są optymalizowane w procesie produkcyjnym by stać się bardziej efektywnymi. Inny model, będący wersją bezpilotową (UAV), cały czas jest testowany.Jetpack Martin zasilany jest dwulitrowym silnikiem V4, który jest w stanie wytworzyć moc 200KM. W rzeczywistości nazwa "jetpack" jest trochę błędna, ponieważ nie jest to klasyczny odrzutowiec, ale według stwierdzenia producentów nazwa "Enginepack" po prostu nie jest tak sexy...Konstrukcja wykonanna jest z włókna węglowego i waży około 115 kg przed dodaniem sprzętu ochronnego, a maksymalny ciąg może osiągać wartość 600 kg.
 

Tagi: Martin Aircraft, Martin Jetpack, plecak odrzutowy, zaprojektwany w SolidWorks
Źródło: SolidWorks
Liczba wyświetleń: 2107
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT