Aktualności
 SpectraView 241 to zaawansowany monitor do zastosowań, w których kluczową rolę odgrywa kolor. Wyposażono go w funkcje zapewniające najlepszą jakość obrazu i wierne odwzorowanie kolorów, jak również zapewniające znakomitą ergonomię.

 


Monitor wyposażony w 10-bitowy panel Professional In-Plane Switching (P-IPS) z szerokim gamutem barwnym ustanawia nowy standard dla wszystkich konkurencyjnych marek.

 


Dzięki natywnej rozdzielczości 1920x1200 i funkcjom takim jak układ DUC (wyrównujący jednorodność podświetlenia, dzięki czemu wyświetlane barwy są identyczne na całej powierzchni ekranu) oraz technologii  Backlight Ageing Correction (korekcja starzenia się lamp podświetlających ekran), monitor  jest idealny dla każdego, kto nie akceptuje żadnych kompromisów, jeżeli chodzi o wierne odwzorowanie barw. W grupie tej znajdują się specjaliści pre-press, projektanci, fotografowie, inżynierowie precyzyjni oraz profesjonaliści z branży DTP.


 


14-bitowa tablica LUT (Lookup Table) do sprzętowej kalibracji umożliwia precyzyjną kontrolę koloru, a emulacja przestrzeni barwnej 3D LUT zapewnia 42-bitową kontrolę barw i korekcji gamma, niezależnie od koloru i źródła sygnału. W połączeniu z precyzyjną przestrzenią barw L*ab i 16-bitowym tworzeniem profili ICC, umożliwia to użytkownikom obejrzenie wyników swojej pracy wyglądających na ekranie monitora identycznie, jak zamierzony efekt końcowy.


 


“NEC Display Solutions szczyci się tworzeniem wysokiej jakości monitorów do wszystkich zastosowań, ale niektórzy użytkownicy wymagają perfekcyjnej reprodukcji kolorów i dla tych ludzi seria SpectraView tak naprawdę jest punktem odniesienia” – powiedział Christopher Parker, Product Line Manager Professional Displays w NEC Display Solutions Europe.


 

Monitor wyposażono w pełen zestaw  złączy,  w tym: DisplayPort, VGA i DVI, co umożliwia lepszą wydajność, a także funkcje do pracy multi-platformowej poprzez obsługę funkcji PIP (picture-in-picture) oraz zintegrowany hub USB do podłączenia urządzeń peryferyjnych i innych źródeł sygnału wideo.


 


Monitor oferuje nie tylko doskonały obraz, ale umożliwia równocześnie  intensywną i długą pracę dzięki wysokości ekranu regulowanej w zakresie 150 mm, funkcji pivot, a także funkcji NTAA, automatycznie regulującej parametry wyświetlania oraz szerokim kątom widzenia matrycy IPS.


 


SpectraView 241 można skalibrować za pomocą NEC SpectraView Profiler 5, najnowszej wersji zaawansowanego oprogramowania do kalibracji. Aplikacja umożliwia użytkownikom dokonanie sprzętowej kalibracji poprze port USB lub interfejs DDC/CI przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej obsługi funkcjonalności 3D LUT.


 


Dostępność i gwarancja


Monitor NEC SpectraView 241 jest już dostępny na rynku w sugerowanej cenie detalicznej netto 6449 zł. W zestawie monitor posiada przewód zasilający, kabel DisplayPort, kabel DVI-D oraz instrukcję obsługi na płycie CD. Na płycie znajduje się również oprogramowanie SpectraView Profiler 5, które bez opłat można pobrać także z Internetu. Wszystkie monitory NEC Display Solutions objęte są standardową, trzyletnią gwarancją (obejmującą również mechanizm podświetlenia matrycy) realizowaną w wygodnym dla użytkownika systemie door-to-door.

Tagi: Nec, monitor, profesional, hd, SpectraView 241
Źródło: NEC
Liczba wyświetleń: 1526
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT