Aktualności
Projektowanie techniczne i przemysłowe wymaga niezwykłej dbałości o szczegóły i dokładności na każdym etapie realizacji zleceń. Krakowskie studio zajmuje się projektowaniem innowacyjnym maszyn rozmaitych typów i rozmiarów, łącznie z tymi zawierającymi tysiące drobnych bardzo istotnych elementów.

 
„Dzięki SolidWorks możemy korzystać z zaawansowanych możliwości projektowania i realizować szeroki wachlarz projektów oraz z łatwością dostosowywać maszyny do wyspecjalizowanych wymagań” – mówi Paweł Frencel, właściciel firmy MECHANICIDEA & DESIGN. „Oprogramowanie to pozwala nam szybko wykonywać prace projektowe z zakresu: projektowania skomplikowanych konstrukcji stalowych oraz instalacji i maszyn przemysłowych, modelowania przestrzennego części, modelowania złożeń, analizy kinematycznej i dynamicznej mechanizmów, tworzenia wizualizacji, sporządzania dokumentacji 2D oraz obliczeń wytrzymałościowych.”

 
Realizacja poszczególnych, zróżnicowanych projektów opiera się przeważnie na podobnym schemacie. Na początku projektanci wymieniają się koncepcjami oraz wyznaczają specjalistów branżowych niezbędnych do realizacji tematu przystępując do wizualizacji i tworzenia wirtualnych modeli 3D. Wstępne projekty prezentowane są klientowi i wówczas dokonuje się poprawek oraz modyfikacji zgłoszonych przez inwestora. Na końcu powstaje kompleksowy projekt wraz w profesjonalną dokumentacją techniczną. Taka realizacja w zależności od złożoności zajmuje od paru do kilkudziesięciu dni, a pracuje nad nią nawet kilkunasto osobowa grupa specjalistów. Zaprojektowana maszyna może zawierać kilka tysięcy części oraz składać się z kilkuset podzespołów. Urządzenia i maszyny projektowane w firmie MECHANICIDEA & DESIGN w przeważającej części są konstrukcjami stalowymi pozostałe elementy to szeroki zakres tworzyw i kompozytów jakie dostarcza nam rynek. Należy również wspomnieć o elementach zamówieniowych i bazach z gotowymi modelami 3D, które dla posiadaczy programu SolidWorks udostępnia firma Dassault Systèmes.

 
„Odkąd używamy SolidWorks, nasza praca stała się o wiele bardziej wydajna i mniej stresująca, finalny produkt zdaniem inwestorów spełnia ich oczekiwania ekonomiczne, funkcjonalne jak i ekologiczne. Bardzo istotnym elementem jest również zwarta budowa i estetyka projektowanego urządzenia, to ona często decyduje o wyborze biura projektowego" – tłumaczy inżynier Paweł Frencel. „W porównaniu do wcześniejszych projektów opracowywanych na innych programach, by osiągnąć identyczny efekt czas ich realizacji skrócił się aż o 70%. Dzięki rozwiązaniom SolidWorks koszty prac rozwojowych zostały zredukowane o około 40%. Istotne jest, że bardzo zauważalnie (o 80%) zmalała także liczba błędów popełnianych na pierwszym etapie pracy, które potem wymagają poprawek. O około 20% skrócił się czas poświęcany na wyszukiwanie plików lub odnawianie projektów czy dokumentów. Również możliwość ponownego wykorzystania projektów stworzonych na narzędziach SolidWorks wpłynęła pozytywnie ograniczając czas i koszty pracy prawie o połowę.”Projektanci najbardziej doceniają łatwość obsługi i użyteczność produktów SolidWorks. Ich ulubione narzędzia to m. in. Simulation, przy pomocy którego w sposób szybki mogą określić i zoptymalizować kształt części tak by spełniał kryteria wytrzymałościowe oraz eDrawings, dzięki którym mogą zaprezentować klientowi, jak dokładnie będzie wyglądał zamówiony projekt. Bardzo pomocna jest możliwość automatycznego wyszukiwania błędów kolizji oraz dynamiki elementów składowych urządzeń w projekcie, co znacznie wpływa na ograniczenie czasu pracy.

Firma korzysta z usług SolidExpert, autoryzowanego dystrybutora oprogramowania SolidWorks, w zakresie ciągłego kształcenia, wdrażania i wsparcia dla produktów SolidWorks. Dzięki SolidWorks oraz pomocy ze strony SolidExpert, MECHANICIDEA & DESIGN bardziej dynamicznie wzmacnia swoją wiodącą pozycję na rynku projektowym. 
Tagi: Mechanicidea & Design, SolidWorks
Źródło: Dassault Systemes
Liczba wyświetleń: 2277
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT