Aktualności
Nowy system bazowy 3D zawiera wszystkie strategie 2 i 2,5D dostępne w Delcam for SolidWorks. Wiele nowych strategii zostało dodanych do szybkiego modułu obróbki. Dodatkowe ścieżki prowadzenia narzędzia mogą być teraz generowane z krokiem wstecz z istniejącym narzędziem, dodaniem dodatkowych cięć na pośrednich poziomach. Powoduje to, że więcej materiału zostaje usunięte przy użyciu tego samego narzędzia w obrębie tej samej ścieżki narzędzia.


Delcam dla SolidWorks daje teraz możliwość obróbki wkończeniowej od dołu do góry po Z, jak i w  konwencjonalnym podejściu od góry w dól. Może to być przydatne podczas korzystania z frezów kulistych, co pozwala uniknąć cięcia środkiem narzędzia i daje lepszą jakość powierzchni i dużą trwałość.

Nowe opcje zostały również dodane do pięcio-osiowej obróbki. Nowe możliwości "look-ahead" uswania wszelkich nagłych zmian osi narzędzia podczas automatycznego unikania kolizji zapewniają płynne przejście. Ponadto, zdolność do niezależnego wygładzenia pozycji osi jest już dostępna, dzięki czemu ograniczono niepotrzebny ruch pięciu osi. Opcje te stabilizują ruch obrotowy wokół osi poprzez utrzymywanie stałej osi narzędzia w miarę możliwości, a tym samym zastępują stały ruch pięciu osi serią 3+2, w pełnych pięciu osiach przejścia między nimi.


Ulepszenia zostały również wprowadzone do modułów toczenia i frezowania w Delcam dla SolidWorks. W szczególności wspierany jest już b-osiowy typ toczenia dla bardziej złożonych operacji. Dzięki temu mamy więcej opcji pozycjonowania do wykorzystania w jednym narzędziu, minimalizując zmiany narzędzia i związane z nimi zmainy powierzchni.


Delcam dla SolidWorks łączy zalety związane z PowerMILL Delcam i FeatureCAM systemów CAM. Jest on oparty na sprawdzonych algorytmach obróbki Delcam, które są już używane przez ponad 35.000 klientów na całym świecie. Oprogramowanie oferuje wyjątkową szybkość obliczenia ścieżki narzędzia PowerMILL oraz zaawansowane strategie do szybkiej obróbki i pięciu osi, w celu zapewnienia zwiększonej wydajności pracy, maksymalnej żywotności oraz znakomitych wykończeń powierzchni, nawet podczas cięcia najtwardszych i najbardziej wymagających materiałów. Jednocześnie, Delcam dla SolidWorks kładzie ten sam silny nacisk na łatwość obsługi jak w FeatureCAM.


Delcam dla SolidWorks jest w pełni zintegrowanym środowiskiem z SolidWorks tak, że program wygląda i zachowuje się jak SolidWorks. Oferuje pełne asocjatywność więc wszelkie zmiany w modelu CAD są odzwierciedlone automatycznie w ścieżekach narzędzia. Ta integracja jest bardziej inteligentna niż oferowane w wielu innych systemach CAM.

 


DELCAM TV - strefa nauki


 

Tagi: Delcam 2013 for SolidWorks, dodatki do SolidWorks, CAM zintegrowany SolidWorks
Źródło: Delcam
Liczba wyświetleń: 1239
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT