Aktualności

Począwszy od wydania systemu Windows Vistai kontynuując na Windows 7, Microsoft uwzględnił interfes Aero począwszy z Home Premium do Ultimate. Interfes Aero maja na celu zapewnić bardziej estetyczny wygląd (podobno Aero oznacza Authentic, Energetic, Reflective and Open… myślałem, że wybrali tą nazwe dlatego, że była fajna…). Charakterystyczne cechy wizualne interfejsu Aero to subtelne animacje i półprzezroczyste szklane okna, które można personalizować. Można wybrać kolor z dołączonej palety kolorów lub utworzyć własne odcienie za pomocą miksera kolorów.  Jednakże, aby cieszyć się w pełni wymaga on dużej ilości zasobów w porównaniu do starych okien tematów podstawowych.


 


Jeżeli używasz SolidWorks to NIE WYŁĄCZAJ INTERFESU AERO!


Po pierwsze tak naprawdę nie ma potrzeby z punktu widzenia wydajności, aby wyłączyć interfes Aero na stacjach roboczych SolidWorks. Jeśli używasz karty graficznej, która jest certyfikowana do uruchomienia SolidWorks, będzie miał wystarczająco dużo mocy, aby uruchomić interfes Aero. Podstawowe bądź wyłączenie Aero jest przeznaczone do systemów, które nie mają dedykowanych kart graficznych.


Ale jest jeszcze inny, ważniejszy powód, aby zachować kompozycje Aero na stacji roboczej, nawet jeśli system Windows posiada podstawowe tematy. Ponieważ brak włączonej kompozycji przeznacozny jest dla systemów pozbawionych GPU (Graphics Processing Unit) oraz powoduje wyłączenie niektórych ustawień akceleracji 3D w systemie Windows. Takiej ustawienie będzie miało katastrofalny wpływ na działanie SolidWorks.


Także, nawet jeśli jesteś wielkim fanem Windows 2000, nie przełączaj na standardową kompozycje.


Autor: Łukasz Siwiec

Tagi: SolidWorks, stacja robocza, wydajność
Źródło: CNS Solutions
Liczba wyświetleń: 2952
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT