Aktualności
 

Coroczne spotkanie przed wydaniem nowej wersji to okazja do zaprezentowania najnowszych rozwiązać wszystkim, którzy na codzień nie używają tego oprogramowania. Jest to również dobry okres do przybliżenia "słupków" statystyk związanych z SolidWorks.Zaledwie cztery lata temu ogłoszono milion użytkowników SolidWorks na całym świecie, obecnie ta wartość zbilża się do dwóch milnionów - co robi wrażenie! Oprogramowanie jest sprzedawane przez ponad czterystu dystrybutorów, w tym cztery firmy z Polski. Ponadto z korporacją współpracuje 800 partnerów, a jedną z 218 Grup Użytkowników jest PSWUG:)

Ciągle powiększa się też grono certyfikowanych użytkowników, a szeroko pojęta społeczność SolidWorks liczy wiele tysięcy osób.


Ciągle też rośnie procent zadowolonych użytkowników, co przedstawia poniższy wykres. Być może wpływ na to ma fakt, że 70% z listy  top ten  zostało wdrożonych w najnowszej wersji.

 
 

A teraz wróćmy do nowości w SolidWorks 2013.

Każdy z użytkowników ma swoje preferencje i oczekiwania. Wynika to z tego, że przecież poruszamy się w różnych obszarach, od projekotwania maszynowego, poprzez meblarstwo, formy i narzędzia a skończywszy na produktach konsumenckich i medycznych. Dlatego kolejność nowych funkcji poniżej jest przypadkowa bez wskazania na ważne i ważniejsze,  są to oczywiście wybrane nowości, bo wszystkich usprawnień jest zazwyczaj kilkaset. Należą do nich między innymi:

Zapis do starszej wersji. Z pewnością jedną z ważniejszych nowości jest możliwość zapisu plików do starszej wersji - jednak dotyczy to w tym przypadku zapisu z SolidWorks 2013 do SolidWorks 2012 SP5.Wykorzystanie mocy obliczeniowej.
  W końcu doczekaliśmy się! Już nie tylko podczas obliczeń MES czy renderingu wykres zużycia poszczególnych rdzeni procesora wskazuje na ich maksymalne wykorzystanie.Widok przekrojów. Absolutnie funkcjonalne narzędzie pozwalające łatwiej generować przekroje łamane i wyprostowane, pojedyncze i wielokrotne. Już nie ma potrzeby oddzielnie wstawiać szkicu...

 
Stożek - w narzedziach szkicu. Pozwala łatwo kontrolować krzywe stożkowe, poprzez sterowanie punktami charakerystycznymi i wartościami Rho podobnie jak w programach graficznych. Z pewnością jest to cenne uzupełnienie funkcjonalności a dla wielu dodatkowa opcja oprócz splajnu.


Network Rendering w PhotoView 360
- możliwość uzyskania realistycznego wyglądu jeszcze szybciej dzięki skumulowaniu mocy obliczeniowej poprzez połaczenie wielu komputerów. Dodatkowo można dokonywać pewnych korekt po wykonaniu renderingu i stosować materiały z Modo. Można też kopiować wyglądy używając kombinacji klawiszowych Ctrl + Shift + C/V.Nowe notatki zgięcia dla blach.
Obecnie użytkownik ma lepszą kontrolę nad tekstem i wyświetlaniem dla notatek zgięcia na rysunkach.

Simulation Sub-Modeling. Daje możliwość pracy na wybranych elementach, szczególnie w odniesieniu do dużych i skomplikowanych złożeń, aby pracować wydajnie i precyzyjnie określać parametry wytrzymałościowe.Selektor widoku i okno dialogowe Orientacja. Ułatwia on zarządzanie widokami, aktualizowanie widoków standardowych, zmiane parametrów, kamery itp.


Pulpit administracyjny CAD SolidWorks (CAD Admin Dashboard). Dzięki pulpitowi administracyjnemu CAD można monitorować wydajność, stanu sprzętu oraz zmiany w ustawieniach Opcji systemu SolidWorks dla każdego użytkownika SolidWorks w danej firmie. Dostęp do pulpitu zapewnia Portal klienta SolidWorks pod warunkiem, że użytkownik ma umowę subskrypcji SolidWorks.Integracja DraftSight/SolidWorks Enterprise PDM. Dostęp do plików DWG w SolidWorks EPM z poziomu interfejsu użytkownika DraftSight do wykorzystania rysunków  2D w procesie projektowania.eDrawings dla Ipad. Korzystając z eDrawings dla urządzeń iPad, można wykonywać następujące czynności:

• Przesuwać, powiększać i obracać modele 2D i 3D.

• Animować i rozstrzeliwać modele 3D.

• Przeglądać i animować rysunki SolidWorks lub AutoCAD®.Wiele widoków rozstrzelonych na konfigurację. Już nie potrzeba tworzyć wielu konfiguracji by umieszczać w nich widok rozstrzelony. Rozstrzelenie części wieloobiektowych, w tym konstrukcji spawanych, wprowadzono w minionej wersji.Narzędzie Przecięcie
. Dzięki tej nowej operacji można przecinać bryły, powierzchnie i płaszczyzny, aby zmodyfikować istniejącą geometrię lub utworzyć nową. Przykładowo można dodać geometrię otwartej powierzchni do bryły, usunąć materiał z modelu lub utworzyć geometrię z zamkniętego naczynia.
Komunikaty dźwiękowe.
Istnieje możliwość przypisania dźwięków systemu Windows do zdarzeń w SolidWorks  korzystając z okna dialogowego. Można dodać dźwięk między innymi dla wykrywania przenikania czy kolizji oraz dla sensorów. Przydatna opcja.Zminne wartości rozstawu w szykach
. Czy pamiętacie jeszcze jednen z challenge? Teraz wykonanie szyku ze zmienną wartością odległości/kąta pomiędzy nimi wydaje się być w ogóle wykonalne.


I wiele innych...

Oddzielną kwestią są dwa nowe produkty SolidWorks Plastics i SolidWorks Electrical, które uzupełniają podstawową funkcjonalność oprogramowania.SolidWorks Plastics to narzędzie usprawniające projektowania elementów z tworzyw sztucznychi symulację wtrysku.

Nowe produkty - bo występują w różncyh pakietach - są w pełni zintegrowane z pakietem SolidWorks i oferują projektantom części oraz wytwórcom form szybką optymalizację projektów części i form w procesie produkcji. Możliwość wprowadzania wczesnych zmian projektowych gwarantuje prawidłowe działanie form wtryskowych bezpośrednio po ich wyprodukowaniu, a tym samym ogranicza lub eliminuje konieczność ponownej obróbki lub poprawy wytwarzanej części. Ponadto użytkownicy SolidWorks Plastics zyskują cenną wiedzę, pozwalającą określić wpływ zmian geometrii części, projektu formy, materiałów lub warunków przetwarzania na ułatwienie produkcji.

Produkty SolidWorks Plastics opierają się na technologii firmy SIMPOE SAS (SIMPOE), jednego z wiodących producentów oprogramowania symulacji form wtryskowych do tworzyw sztucznych. Mając status partnera SolidWorks Gold, SIMPOE oferuje obecnie całkowicie zintegrowaną funkcję „pojedynczego okna” w programie SolidWorks. Nowe produkty są wynikiem dotychczasowej współpracy i będą oferowane pod marką SolidWorks.

SolidWorks Electrical to nowa oferta produktów obejmująca – połączone w czasie rzeczywistym – innowacyjne narzędzie do projektowania schematów 2D na poziomie systemowym oraz wydajny dodatek do aplikacji projektowej SolidWorks służący do modelowania instalacji elektrycznych w 3D. Jest to najnowszy produckt od DS SolidWorks Corp. zaprezentowany całkiem niedawno.

  • SolidWorks Electrical - narzędzie do projektowania schematów 2D do architektury i planowania instalacji elektrycznych

  • SolidWorks Electrical 3D – dodatek, która łączy schematy SolidWorks Electrical 2D na poziomie systemowym z modelami 3D zaprojektowanymi za pomocą rozwiązań SolidWorks 3D

  • SolidWorks Electrical Professional - łączy funkcjonalność zarówno aplikacji SolidWorks Electrical jak i SolidWorks Electrical 3D w jednej aplikacji, umożliwiając jednoczesną pracę zespołów projektowych 2D i 3D.


Aplikacje SolidWorks Electrical bazują na technologii Trace Software, firmy z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku produktów elektrycznych. Produkty elecworks™ firmy Trace będącej obecnie partnerem SolidWorks Gold Solution są zintegrowane z rozwiązaniami SolidWorks umożliwiając pracę w jednym intuicyjnym środowisku. 
Tagi: SolidWorks 2013, nowa wersja SolidWorks,SolidWorks 2013 Pre-Release 1
Źródło: SolidWorks
Liczba wyświetleń: 2912
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
4 Komentarze
Autor Komentarz
Tomek Jastrzębski
2012-09-11, 20:54
znow ponarzekam ale czy juz naprawili wszystkie braki i bledy z poprzednich wersji??

co prawda widze w 2013 przynajmniej 2 przydatn dla mnie funkcje,zobzczymy jak bedzie w praktyce
Krzysztof Grzebieniowski
2012-09-12, 08:21
nie ma co narzekać , jest dobrze
Jarosław Król
2012-09-13, 21:10
Tia... Ciekawe czy wreszcie zrobią gwinty trapezowe w standardzie...? I czy obsługa wielu rdzeni procesora to kit?
Paweł Kęska
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-09-13, 22:00
Obsługa wielu rdzeni to nie ściema - widać pozytywną różnicę, aż sam jestem zaskoczony. Odnośnie dyskusji n/t Waszych oczekiwań zapraszam tutaj>>>

A dla osób posiadających usługę subskrypcji przypominam, że można zgłaszać własne życzenia tzw. Enhancement Request

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT