Aktualności

Przy wciąż rosnącej populacji osób starszych wymagających szczególnej opieki oraz coraz większej liczbie dzieci niepełnosprawnych, wzrasta także zapotrzebowanie wśród tych osób na regularną opiekę medyczną oraz codzienną uwagę. Szczególnie ludzie chorzy na autyzm, których liczbę w Polsce szacuje się na ok. 30 tysięcy, potrzebują wsparcia osób trzecich.Marzenie o osobistym robocie, który oferuje pomoc i ciągłą obecność przy osobie chorej, staje się rzeczywistością dzięki francuskiej firmie Alderbaran Robotics.

NAO - humanoidalny robot, został opracowany z myślą o wsparciu osób starszych i chorych na autyzm, którzy szczególnie wymagają opieki i zainteresowania.

 


NAO może być również wykorzystywany jako narzędzie do nauczania przedmiotów technologicznych, wiedzy z zakresu robotyki, psychologii, medycyny i nauk ścisłych. Robot jest używany w ponad 450 prestiżowych uniwersytetach i laboratoriach na całym świecie, w tym na Uniwersytecie Harvard i Stanford.Programy badawcze na Uniwersytecie Notre Dame i Uniwersytecie w Connecticut, w Ameryce, osiągnęły bardzo dobre wyniki używania NAO w pracy z dziećmi autystycznymi. Zaprojektowany przy pomocy oprogramowania SolidWorks®, robot NAO, został sprzedany w liczbie ponad 2500 egzemplarzy do 50 różnych krajów.Zasilany przez procesor Intel 1,6 GHz Atom, stanowi prawdziwy przełom w technologii. Robot może rozpoznawać twarze i łatwo wykryć obiekty za pomocą swoich dwóch kamer HD. Zawiera także funkcje rozpoznawania mowy pozwalające mu „słuchać” i odpowiadać na pytania. Robot może chodzić, trzymać i nosić lekkie przedmioty. Dzięki usprawnieniom oprogramowania w najnowszej wersji - NAO Next Gen - może nawet wstać po upadku. Dzięki temu projektowi osobom starszym i chorym na autyzm łatwiej będzie próbować żyć pełnią życia.Projektanci snują odważne zamysły i plany, w których NAO stopniowo będzie przekształcać się w robota asystującego całej populacji. Będzie on odgrywał ważną rolę w domu, pomagając w codziennych obowiązkach, ale też zapewniając rozrywkę i towarzystwo.Zobacz także:


NAO Robot Introduction in SolidWorksNAO Robot Create An Assembly in SolidWorksNAO Robot Insert Ankle in SolidWorksNAO Robot Insert Foot in SolidWorksNAO Robot Exploded View in SolidWorksPobierz części NAO Robot i zobacz, jak zostały wykonane.NAO Robot Models


 

Tagi: SolidWorks, Robot NAO,Aldebaran-Robotics, robot humanoidalny, zaprojektowany w SolidWorks
Źródło: SolidWorks
Liczba wyświetleń: 2367
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT