Aktualności

Na poczatku sesji generalnej drugiego dnia konferencji SolidWorks World 2013 w Orlando występowali przedstawiciele partnerów, firmy Intel oraz Lenovo opowiadając o rozwiązaniach sprzętowych.

Później przedstawiono zwycięzców programu Beta w kategorii Resellerów oraz użytkowników. Na uwagę zasługe fakt, iż w tej drugiej kategorii potrójnym zwycięzcą okazał się Masanobu Higashino - gratulacje!

Następnie głos zabierali panowie odpowiedziali za program certyfikacji SolidWorks, w tym Mike Puckett. To ważne wydarzenie ponieważ w tym roku obchodzimy piętnastolecie certyfikacji.

Podczas wystąpienia ogłoszono nowy egzamin - Certified SolidWorks Professional - Advanced Drawings Tools Specialist (CSWPDRWT).

Liczba certyfikowanych użytkowników na całym świecie przekroczyła 89 tysięcy. Przekonywano także, że warto podchodzić do egzaminów SolidWorks, gdyż coraz większy nacisk na to kładą pracodawcy (na pewno w USA).Jak zwykle podczas drugiego dnia ma miejsce wystąpienia Richarda Doyle'go, który jest odpowiedzialny za grupy użytkowników SWUGN. Oficlane coroczne spotkanie "14th Annual SolidWorks User Group Meeting" miało miejsce wczoraj, miałem okazję w nim uczestniczyć jako, że pełnie rolę lidera polskiej grupy PSWUG. Podczas takiego spotkania ma miejsce podsumowanie roku, prezentacja nowych grup i nominacje do nagród.

W tym Roku miało miejsce niespotykane wydarzenie, gdyż w zeszłym roku zmarł jeden z prekursorów SolidWorks i lider jednej z grup w USA Wayne Tiffany. Jego synowie opowiadali o jego pasji i zaangażowaniu w popularyzację SolidWorks - wiele osób było wyraźnie wzruszonych.Na końcu interesujące rozwiązanie prezentował Vijay Sumar, profesor ze School of Engineering & Applied Sciences, University of Pennsylvania.
Quadcopter to mobilny, autonomiczny robot ((UAVs) o czterech rotorach, dzięki czemu cechuje go wyjątkowa zwrotność. Tego typu urządzenia świetnie sprawdzają się np. podczas inspekcji budynków powalonych w czasie trzesień ziemi lub innych kataklizmów. Wersja z laserem świetnie nadaje się do budowy trójwymiarowych map obiektów wszędzie tam, gdzie człowiek ze względu na różne zagrożenia dostać się nie może (lub po prostu z braku wymaganej przestrzeni).Zastosowanie odpowiedniego oprogramowania pozwala formować zwarte szyki, co robi niesamowite wrażenie.
 

Ostatnim gościem był przedstwiciel firmy Festo. Opowiadał o projektach i prezentował rozwiązania w zakresie mechaniki bionicznej. Specjalna komórka firmy (www.festo.com/bionic) pracuje nad rozwiązaniami, które pozwalają odtworzyć naturalne zachowania występujące w przyrodzie, przykładem może być lot ptaka  czy płynięcie ryby.
 


Jednym z prezentowanych rozwiązań był robot z elastycznym wysięgnikiem odwzorowującym naturalne działanie trąby słonia. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania w postaci odkształcalnego chwytaka, umożliwia on chwytanie i przenoszenie bardzo delikatnych elementów (np. miękkie owoce).
 

Jednak największe wrażenie (sądząc po zachowaniu uczestników konferencji) wywarł ptak - latający ptak.
 


Projektowanie wszystkich tych rozwiązań wspierał oczywiście SolidWorks.
 

Tagi: SWW 2013, SolidWorks World 2013, Quadrocopter, Festo
Źródło: pswug
Liczba wyświetleń: 1666
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
1 Komentarze
Autor Komentarz
Mieczyslaw Trzcinski
2013-01-23, 13:43
James Bond w wykonaniu robotów mnie zachwycił, ale latający ptak powalił na kolana ... :)

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT