Aktualności
Według zapowiedzi, w SolidWorks 2014 pojawią się następujące nowe funkcje.W rysunkach między innymi będzie można zastępować widok modelu, pojawią się dodatkowe opcje wymiarowania w układzie biegunowym za pomocą łańcuchów.Przydatną opcją będzie możliwość dzielenia tabeli materiałowej (BOM) przez numer wystąpienia.

W animacjach pojawi się opcja "Sunlight animation" oraz  opcja renderowania sieciowego, czyli jest to rozszerzenie funkcji, która była nowością w SolidWorks 2013 umożliwiając rendering w PhotoView z użyciem komputerów sieciowch. W złożeniach udoskonalono opcję przezroczystości.
Użytkownicy pakietu Premium wykorzystujący dodatek CircuitWorks mogą definiować właściwości termiczne elementów PCB a nastąpnie wykorzystać te informacje we FlowSimulation.W SolidWorks 2014 pojawią się otwory w kreatorze otworów w kształcie "fasoli".Jedną z nowości będzie układ łańcucha, który pozwala wprowadzić poszczególne segmenty w ruch z dodatkowymi opcjami sterowania transmisją w odróżnieniu od funkcji Pas/łańcuch.

Dla osób projektujących obiekty free form (o swobodnych kształtach) przydatna będzie możliwość wymiarowania splajnu co do długości oraz możliwość zastępowania elementów szkicu.


Wprowadzono także nowe rozwiązania dla użytowników dodatku SolidWorks Electrical, w tym udoskonalenia w reprezentacji płaskich przewodów oraz możliwość przypisywania kolorów do styków w rysunkach


W Simulation między innymi będzie można importować wyniki odkształceń pochodzące z SolidWorks Plastics. Pojawi się też możliwość wyświetlania wyników symetrycznych obiektów, gdzie badaniu poddana jest tylko jedna powtarzalna połowa.

 


 


W arkuszach blach, dla opcji wyciągnięcia po profilach w końcu będzie można wyświetlać poprawnie linie gięcia oraz dodatkowo stwrować wyciągnięciem. Będzie też można wykontwać dalsze operacje na takim arkuszu, np. odginać krawędzie.

Inną nowością będzie operacja wzmocnienia - chodzi o przetłoczenie na zgięciu.

 
 

Do innych nowości należą opcje obrotu w widokach rozstrzelonych, czyli np. można za pomocą tej operacji pokazać wkręcającą/wykręcającą śrubę. W złożeniach pojawi się szyk zależny oraz dodatkowe menu kontekstowe ułatwiające pracę z podzłożeniami w złożeniach.Do udoskonaleń ogólnych należą kompozycji środowiska, ułatwiające między innymi zarządzanie paskami narzędziowymi.

Podczas budowy złożeń można wykorzystać opóźnienie wiązania ułatwiające manipulację komponentem. Udoskonalono także opcję zapisu kopii złożeń (Zapisz jako kopię).

Tagi: SWW 2013, SolidWorks World 2013, SolidWorks 2014
Źródło: pswug
Liczba wyświetleń: 4069
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT