Aktualności

Komputery Lenovo

Paweł Kęska Paweł Kęska
02 Listopad 2009
Jeszcze pięć lat temu niewiele osób słyszło o firmie Lenovo, nie tylko w Polsce ale i na zachdzie. W 1984 roku firma pod nazwą New Technology Developer  (później Legend Group i Lenovo) mieszcząca się w małym pokoju ropoczynała działalność od sprzedaży zegarków cyfrowych. Tanie zegarki były wówczas, oprócz podkoszulków i trampków, najbardziej znanym chińskim produktem eksportowym. Zarobione na sprzedaży zegarków pieniądze dobrze wykorzystano. Już w pierwszym roku zysk firmy wyniósł 900 000 juanów tj. ponad 100 000 dolarów. Pieniądze te wykorzystano na stworzenie specjalnych kart rozszerzeń, dzięki którym na produkowanych za granicą komputerach osobistych można było korzystać z języka chińskiego. Legend zainteresowało się rynkiem pecetów, co po kilku latach zaowocowało przełomem w historii firmy. Prawdziwy zwrot nastąpił trzy lata temu, kiedy to IBM - firma, która stworzyła peceta - postanowiła wycofać się z rynku komputerów osobistych i sprzedała swój oddział zajmujący się ich produkcją. W ten sposób firma Państwa Środka wyrosła na światowego graczna na rynku komputerów i technologii IT. Lenovo jest także Solution Partnerem  SolidWorks w dziedzinie sprzętu komputerowego.






Obecnie firma oferuje szeroką gamę komputerów i usług.

Lenovo ThinkPad W700ds jest przykładem nowatorskiego rozwiązania. Laptop cechuje podwójny wyświetlacz LCD, który ma być alternatywą dla zastosowania dwóch monitorów w przypadku komputerów stacjonarnych. Oprócz podstawowego, 17-calowego ekranu użytkownik może korzystać z wyświetlacza pomocniczego, o przekątnej 10,1 cala. Ekran podstawowy to wyświetlacz o deklarowanej przez producenta jasności 400 cd/m2 (czyli większej niż jasność paneli w notebookach konkurencji) oraz 72-procentowym pokryciu przestrzeni barw Adobe RGB. Ekran dodatkowy, umieszczony w położeniu pionowym, ma wymiary typowego wyświetlacza stosowanego w netbookach. Model ten posiada wbudowaną kamerę internetową1,3 megapiksela, czytnik kart pamięci "7 w 1", 5 portów USB 2.0 i zintegrowaneh głośniki. Minimalna waga maszyny wynosi 4,96 kg. Niestety posiada jedną wadę - jest to cena.




Innym ciekawym rozwiązaniem są laptopy serii ThinkPad X200 i X300. Nazwy nowych modeli różnią się od podstawowej tylko i wyłącznie dodanymi na końcu literami “t” oraz “s”. Oba także niewiele dzieli, jedynie ekran, który w notebooku X200t służyć może również jako tablet. Do wyboru mamy procesory od Core 2 Duo 1.2GHz do 1.86GHz. Pamięci RAM można sobie zażyczyć do 4GB oraz do 128GB na dysku SSD. Model posiada także  WWAN, WiMAX, UWB oraz GPS. Karta graficzna to niestety zaledwie zintegrowany układ GMA 4500HD. Na ekranie możliwe będzie ustawienie rozdzielczości do 1280 x 800. Ten laptop nie jest jednak dedykowany użytkownikom systamów CAD.






Lenovo oferuje także komputery typu desktop. Cechuje je stosunkowo mała obudowa zajmująca do 75% mniej mniejsca. Klawiatura może być wyposażona w czytnik linii papilarnych, a technologia ThinkVantage ułatwia i zabezpiecza wykonywanie zadań korporacyjnych. W ofercie nie brakuje bardzo wydajnych stacji roboczych oraz serwerów. Serwery Lenovo ThinkServer charakteryzujące się dużą pojemnością, to bardzo wydajne narzędzia biznesowe przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie posiadają pracowników IT zajmujących się podłączeniem, obsługą i zarządzaniem serwerów.






Komputery Lenovo z pewnością zasługują na uwagę. Prężnie rozwijająca się firma oferuje wiele ciekawych rozwiązań dla firm, instytucji oraz uzytkowników prywatnych. Wybierając mocne komputery do zastosowań CAx należałoby przeanalizować ofertę chińskiego producenta, gdyż Lenovo zapewne sprosta wymaganiom wielu inżynierów.
Tagi: lenovo, komputery, solidworks, solution partner, stacje robocze
Źródło: Lenowo
Liczba wyświetleń: 2972
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
1 Komentarze
Autor Komentarz
Paweł Poremba
CAD/CAM/CAE Marketing
2009-11-02, 21:03
Ciekawy tekst !!!
Mobilan stacja robocza Lenovo W700DS (DS – Double Screen) rzeczywiście zasługuje na uwagę. Widziałem, dotykałem…. Rozwiązanie jest super. Wreszcie 2 monitory w mobilnej stacji roboczej.

Jeszcze nie pracowałem na niej ale mam nadzieję już niedługo – a jak to zrobię to na pewno podzielę się wrażeniami.

Warto jeszcze dodać – bo kolega Paweł wspomniał o zastosowaniach CAx – Lenovo ma już coś co nazywa się ThinStation – modele D10 i S10 a od tego roku dostępne są już modele D20 i S20. Bez skrupułów mogę stwierdzić że możemy zakwalifikować je jako konkurencję dwóch już dobrze znanych Marek.

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT