Aktualności
NVIDIA zaprezentowała pierwsze na rynku dedykowane urządzenie do obsługi obliczeń wizualnych, które zapewnia wysoką wydajność graficzną dowolnym komputerom podłączonym do firmowej sieci, pracujących pod kontrolą systemów Windows, Linux lub Mac OS. 


NVIDIA GRID™ Visual Computing Appliance (VCA) to potężny system oparty na procesorach graficznych, przeznaczony do uruchamiania złożonych aplikacji – na przykład oprogramowania firm Adobe Systems Incorporated, Autodesk, czy Dassault Systèmes – i przesyłania obrazu generowanego przez te aplikacje przez sieć do komputera klienta.‏‏ Technologia akceleracji z wykorzystaniem procesorów graficznych zapewnia użytkownikom taką samą wydajność jak dedykowany komputer stojący pod biurkiem.


 


NVIDIA GRID VCA zapewnia ogromną  elastyczność małym i średnim firmom wyposażonym w podstawową infrastrukturę teleinformatyczną. Pracownicy za pomocą zwykłego kliknięcia jednej ikony mogą utworzyć wirtualną maszynę, nazywaną przestrzenią roboczą. Właściciel urządzenia może dodawać, usuwać i przenosić przestrzenie robocze, które w praktyce są dedykowanymi, wysokowydajnymi maszynami wyposażonymi w potężny procesor graficzny.


„NVIDIA GRID VCA to pierwszy produkt, który zapewnia firmom wygodne rozwiązanie do pracy z oprogramowaniem graficznym”, powiedział Jen-Hsun Huang, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA. „Firmy projektowe, studia filmowe oraz inne przedsiębiorstwa mogą zapewnić pracownikom możliwość elastycznej, wygodnej i nieskomplikowanej pracy z wymagającymi aplikacjami.”


 


NVIDIA GRID VCA jest łatwym w montażu urządzeniem zamkniętym w obudowie o wysokości 4U. Wewnątrz znajduje się 16 procesorów graficznych firmy NVIDIA. W połączeniu z oprogramowaniemNVIDIA GRID VGX, urządzenie zapewnia wydajność graficzną klasy NVIDIA® Quadro® dla 16 użytkowników jednocześnie, umożliwiając płynną pracę w wysokiej rozdzielczości i maksymalnej interaktywności.


 


Wsparcie branży dla NVIDIA GRID VCA


„Praca z aplikacjami akcelerowanymi przez zdalne procesory graficzne okazała się ogromnym sukcesem”, powiedział James Fox, dyrektor generalny studia Dawnrunner z San Francisco, zajmującego się produkcją filmów. „Dzięki NVIDIA GRID VCA, nie musimy spędzać tygodni nad konfigurowaniem stacji roboczych i transkodowaniem plików oraz projektów. W ten sposób mamy więcej czasu, który możemy poświęcić na dopracowane produkcji dla naszych klientów. Możemy też przyjmować nowe projekty z krótszymi terminami realizacji.”


 


„Wydajność jest kluczowym czynnikiem dla kreatywnych profesjonalistów, a nasza długotrwała współpraca z firmą NVIDIA sprawia, że mogą oni pracować z obrazami i filmami szybciej, płynniej i w bardziej interaktywny sposób”, powiedział Shantanu Narayen, prezes i dyrektor generalny firmy Adobe. „NVIDIA i Adobe mają wspólny cel – zapewnić klientom najnowsze osiągnięcia technologiczne i łatwość ich wdrożenia, aby mogli skoncentrować się na własnej pracy i mieli więcej czasu na działania kreatywne. Innowacyjne i nowoczesne rozwiązania z dziedziny wirtualizacji zawarte w urządzeniu NVIDIA GRID to odzwierciedlenie nowego kierunku rozwoju.”


 


„NVIDIA GRID VCA znacznie usprawnia pracę z oprogramowaniem SolidWorks każdemu użytkownikowi komputera PC lub Mac”, powiedział Bertrand Sicot, dyrektor generalny SolidWorks w firmie Dassault Systèmes. „Scentralizowany dostęp do szybkich procesorów graficznych sprawia, że projektanci mogą szybko i łatwo tworzyć wysokiej jakości trójwymiarowe modele.”


 


„NVIDIA GRID VCA zapewnia doskonałą wydajność i funkcjonalność naszym klientom biznesowym”, powiedział Carl Bass, prezes i dyrektor generalny firmy Autodesk. „Urządzenie zapewnia naszym aplikacjom łatwy dostęp do wysokiej wydajności generowanej przez procesory graficzne, co gwarantuje najwyższą jakość tworzonych projektów.”


 


Ceny i dostępność


Urządzenia NVIDIA GRID VCA pojawią się na rynku amerykańskim w maju tego roku i będą dostępne w konfiguracjach z 8 lub 16 procesorami graficznymi, w cenach od 24900 dolarów plus koszt rocznej licencji oprogramowania wynoszącego 2400 dolarów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nvidia.com/vca.
/>
Tagi: NVIDIA, grid, vca,obliczenia wizualne, solidworks,
Źródło: NVIDIA
Liczba wyświetleń: 1468
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT