Aktualności
 Im szybciej dokonujemy analizy naszego projektu tym więcej jego wariantów możemy sprawdzić. W edycji SolidWorks 2013 badanie podmodelowania zostało wprowadzone do pakietów symulacyjnych Simulation Professional oraz Simulation Premium.

 
 


Badania podmodelowania przenoszą z globalnego modelu (złożenia lub części wieloobiektowej) przemieszczenia do granicy wybranego obiektu/obiektów podmodelu symulacyjnego. Wspomniana funkcjonalność dostępna jest dziś dla liniowych lub nieliniowych badań statycznych. 


 


Jeśli jesteśmy bardzo zainteresowani określoną częścią większego układu (złożenia lub części wieloobiektowej), wystarczy jedynie ponownie uruchomić analizę na wybranym fragmencie naszego projektu i to jest największa wartość badań podmodelowania. 


 
 


Jak wiadomo wartości przemieszczeń nie są bardzo „wrażliwe” na wielkość elementów siatki. Jest to bardzo korzystne z uwagi na fakt, iż dla globalnego układu możemy bardzo szybko przeprowadzić analizę na siatce gruboziarnistej, a następnie wiarygodne wynikowe wartości przemieszczeń wykorzystać w podmodelach i przeprowadzić już analizę szczegółową z drobną siatką do wychwycenia interesujących nas zmian w układzie. 


 


Oprócz zmian wielkości elementów siatki, możemy dokonać zmian w pomocniczej geometrii modelu. Należy jednak mieć świadomość, że jeśli nasze lokalne zmiany znacząco wpłyną na globalną sztywność całego modelu, powinniśmy wrócić i sprawdzić poprawność na pełnym modelu iteracji. 


 
   

Tworzenie badania podmodelowania:


1. Należy utworzyć statyczne lub nieliniowe statyczne badanie części wieloobiektowej lub złożenia. Należy zastosować obciążenia, umocowania, zestawy kontaktowe oraz ustawienia siatki i wykonać badanie. 

2. Utwórz badanie podmodelowania. 

3. W tym kroku zdefiniuj podmodel. Wybierz obiekty z badania nadrzędnego, które mają być uwzględnione w podmodelu.

4. Program zastosuje wyniki przemieszczenia na granicy cięcia z badania nadrzędnego do podmodelu.

5. Opcjonalnie można dodać nowe złącza między częściami podmodelu.

6. Teraz - by zwiększyć dokładność wyników - należy uściślić siatkę części podmodelu. 

7. Należy uruchomić badanie podmodelowania i przejrzeć wyniki.


 


Chcesz dowiedzieć się więcej o SolidWorks Simulation? Zobacz „Pierwsze spojrzenie na symulację”, aby zobaczyć, jak symulacja może poprawić twoje projekty i zmniejszyć ilość prototypów.  

Tagi: cns, solidworks, Simulation , Premium, Professional ,2013
Źródło: CNS Solutions
Liczba wyświetleń: 1570
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT