Aktualności


Kiedy ClearStream Environmental Inc., weszła na rynek uzdatniania wody w 2002 roku, firma zaczęła „płynąć pod prąd” przemysłu na kilka sposobów. Zamiast przyjąć typowe podejście rozwoju, stosowanego przez konkurencję od dziesięcioleci, przyjęła filozofię innowacyjności i zdecydowała się na korzystanie z technologii projektowania 3D oraz narzędzi symulacyjnych.

Deweloper nie tylko chciał dopasować istniejące urządzenia do wody, ścieków i uzdatniania zastosowań przemysłowych, ale starał się także rozwijać swoją działalność poprzez przekroczenie skuteczności tradycyjnych urządzeń oraz rozwój stanu wiedzy w dziedzinie projektowania systemów uzdatniania wody."Podczas gdy wiele firm uzdatniania wody używa narzędzi 2D, podjęliśmy decyzję o wykorzystaniu technologii 3D w projektowaniu i symulacji od samego początku", wyjaśnia dyrektor ds. rozwiązań inżynieryjnych Dustin Birch. "Poprzez szczegółowe informacje dotyczące projektowania i analizy inżynierskiej jesteśmy w stanie konsekwentnie tworzyć innowacyjne, bardziej wydajne urządzenia, szybciej niż nasi konkurenci."

Koncern zdecydował się na oprogramowanie SolidWorks. Zainwestował w produkty do projektowania SolidWorks Proffessional, moduł do projektowania oraz symulacji SolidWorks Simulation oraz dodatek Flow Simulation z aplikacjami do analizy przepływu. Clearstream docenił łatwość korzystania z produktów SolidWorks i moc zintegrowanego zestawu narzędzi projektowania oraz symulacji.

Zintegrowane produkty SolidWorks pozwoliły firmie ClearStream nie tylko osiągnąć cele i rozwijać swoją działalność, ale także pozwoliły na udoskonalenie dotychczasowych standardowych rozwiązań. Korzystając z oprogramowania do symulacji przepływu SolidWorks, inżynier Travis Kenworthy pokazał, jak historyczne rozmiary otworów przepływu i odstępy dla urządzeń sedymentacji wody były nieefektywne. "Standardowy projekt opiera się na wadliwych równaniach", zauważa Kenworthy. "Korzystając z oprogramowania do symulacji przepływu SolidWorks, byliśmy w stanie zakwestionować niektóre podstawowe pomysły dotyczące projektowania systemów sedymentacji i znacznie zwiększyć wydajność oraz poprawić efektywność separacji woda/osad o 25%. Zamiast zakładać, że powszechna, akceptowana praktyka reprezentuje najlepsze podejście, byliśmy w stanie przeprowadzić szczegółową symulację przy użyciu SolidWorks Flow Simulation, aby pokazać, jak ten proces naprawdę działa. Możliwości symulacyjne zapewniają ogromne korzyści, zapewniają lepsze zrozumienie fizyki i dają nam prawdziwą przewagę konkurencyjną" dodaje Kenworthy.

Oprogramowanie SolidWorks pomogło firmie ClearStream szybciej rozwijać propozycje projektowe jak i ich dotychczasowe rozwiązania. Pozwoliło skrócić czas od przyjęcia wniosku projektowego do produkcji  z 1,5 dnia do kilku godzin. ClearStream dostarcza zatem swoje produkty średnio o 4-8 tygodnie szybciej od konkurencji. Zapewnia im to pełna automatyzacja rozwiązań jakie proponuje SolidWorks.

Od momentu powstania, ClearStream nieustannie odnotowywał przychody. Ze 100 procentowym rocznym wzrostem sprzedaży w każdym z ostatnich siedmiu lat, firma stała się ważnym graczem w przemyśle instalacji wodnych. Podczas gdy wiele z tego sukcesu wynika z ciężkiej pracy projektantów i inżynierów ClearStream, część przypisuje się także programowi SolidWorks, jego możliwościom symulacji oraz wizualizacji 3D.  "Zdolność do tworzenia atrakcyjnych fotorealistycznych obrazów i animacji 3D naszych systemów daje nam prawdziwą przewagę." mówi Birch. "Używamy wizualizacji projektów w naszej literaturze, materiałach marketingowych i instrukcjach technicznych, ale przede wszystkim w prezentacjach handlowych. Gdy potencjalny klient widzi nasze wizualizacje wykonane w SolidWorks, szansa sprzedaży produktów wynosi gdzieś pomiędzy 90 a 100%". 


Tagi: SolidWorks, SolidWorks Flow Simulation, SolidWorks Simulation, SolidWorks referencje, CNS, CNS Solutions,
Źródło: CNS Solutions
Liczba wyświetleń: 1369
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT