Aktualności


Przeanalizujemy główne funkcje SolidWorks i wyjaśnimy w jaki sposób odnoszą się one do sprzętu komputerowego.



Każdego miesiąca otrzymujemy kilkanaście zapytań odnośnie doboru sprzętu, który zapewni optymalne działanie SolidWorks. W zależności od obszarów w jakich będzie wykorzystywana stacja robocza jej konfiguracja może się znacznie różnić. Przeanalizujemy główne funkcje Solidworks i zobaczymy w jaki sposób odnoszą się one do sprzętu komputerowego. Następnie przejdziemy do przedstawiania najbardziej opłacalnych komponentów i konfiguracji sprzętowych.



Modelowanie części - Podczas modelowania i otwierania części procesor zaczyna przebudowę od początku w drzewie operacji. Niestety nie możliwe jest podzielenie zadań na rdzenie i obliczanie operacji nr 1 przez pierwszy rdzeń przy jednoczesnym obliczaniu operacji nr 3 przez drugi rdzeń. Wynika to z tego że rdzeń drugi nie wie co ma jeszcze budować jeżeli operacje wcześniejsze nie zostały ukończone. Kluczem tutaj jest zastosowanie jak największej częstotliwości jednego rdzenia. Bardzo przydatną technologią jest Intel Turbo Boost, która pozwala podnieść częstotliwość kiedy obciążony jest jeden rdzeń.





Modelowanie złożeń – Tutaj sprawa wygląda bardzo podobnie jak w przypadku części ale z dwoma wyjątkami. Nasza konfiguracja musi posiadać wystarczającą ilość pamięci RAM aby móc wczytać cały plik złożenia. Druga bardzo ważna sprawą jest załadowanie informacji z dysku twardego do pamięci RAM. Znaczącą przewagą wykazują dyski SSD które oferują nawet 10 x szybszy odczyt danych od standardowych dysków HDD.





Rysunki – Jest to obszar w którym wykorzystywana jest wielowątkowość. SolidWorks przypisuje każdy rdzeń do widoku rysunku  w aktywnym arkuszu. Ponieważ większość rysunków posiada 4 lub więcej widoków bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie procesorów 4 rdzeniowych. 





Procesor– Zacznijmy od procesora który jest najważniejszym komponentem w naszej stacji roboczej. Najkorzystniejszym w większości zastosowań jest procesor czterordzeniowy z technologiami Hyper-Threading i Turbo Boost. Nawet jeżeli SolidWorks nie zawsze w pełni wykorzystuje procesory wielordzeniowe to zazwyczaj użytkownik korzysta jeszcze z kilku programów w tle co może znacznie poprawić komfort pracy. 



Zalecane: Intel I7-3770K, Intel E5-1620, Intel E3-1230v2, E3-1240v2, E3-1245v2, E3-1270v2, E3-1280v2, E3-1290v2,

Minimalnie: I5-3570K lub E3-1225v2


Mobilne: i7-2630QM


Nie kupuj: Dwurdzeniowych procesorów, które maja niższą wydajność w wyświetlaniu kilku widoków rysunku. Jednostek dwuprocesorowych, które są zupełnie niewykorzystywane podczas wykonywania standardowych czynności. 



Już za tydzień o pamięci RAM, kartach graficznych i dyskach SSD?



 



Cezary Cholewski

Specjalista Techniczny ds. CAD

CNS Solutions



 



 



 


Tagi: SolidWorks, SolidWorks wymagania sprzętowe, CNS, CNS Solutions, SolidWorks sprzęt,
Źródło: CNS Solutions
Liczba wyświetleń: 6010
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT