Aktualności
W broszurach o SolidWorks dla edukacji możemy znaleźć stwierdzenie „SolidWorks Education obejmuje wszystkie najnowsze technologie 3D CAD w ramach jednego pakietu”. Właśnie pakietu, ale co dokładnie się w nim zawiera? Jakie licencje są przeznaczone dla pracowni komputerowych na uczelni czy w szkole, a jakie do pracy w domu?Rozróżniamy następujące licencje dla edukacji:
 • SolidWorks Education Edition


 • SolidWorks Student Design Kit (SDK)


 • SolidWorks Student Access (Engineering Kit)


 • SolidWorks Student Edition


 • SolidWorks Student Trial

SolidWorks Education Edition – licencje przeznaczone są dla szkół i uczelni do instalacji w pracowniach komputerowych. Mieliśmy możliwość wyboru pomiędzy licencjami jednostanowiskowymi lub sieciowymi. Aktualnie oferowane są już tylko licencje sieciowe(minimum 45 licencji).Co zawiera w sobie taka licencja:
 • SolidWorks Premium (pełny pakiet do projektowania 3D i dokumentacji 2D)


 • SolidWorks Simulation Premium (pakiet do analiz inżynierskich)


 • SolidWorks Flow Simulation (pakiet do analiz inżynierskich)


 • SolidWorks Plastics (pakiet do analiz inżynierskich)


 • SolidWorks Sustainability (pakiet uwzględniający wskaźniki środowiskowe)


 • SolidWorks Electrical (pakiet do projektowania elektryki) moduł dodatkowo płatny


 • SolidWorks Composer (pakiet do tworzenia materiałów technicznych i marketingowych) moduł dodatkowo płatny


 • SolidWorks Enterprise PDM (pakiet do zarządzania dokumentacją techniczną) moduł dodatkowo płatnySolidWorks Student Design Kit (SDK) – licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów do pracy w domu. Jest ona darmowa i oferowana przez szkoły posiadające licencje sieciowe z aktualną subskrypcją. Funkcjonalnością odpowiada licencji komercyjnej SolidWorks Standard. Po taką licencję uczniowie i studenci powinni się zgłaszać do prowadzącego zajęcia z SolidWorks. Licencja jest przeznaczona głownie do osób, które rozpoczynają przygodę z projektowaniem 3D w SolidWorks.

SolidWorks Student Access (Engineering Kit) – licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów, pracowników naukowych i nauczycieli do pracy w domu. Jest ona darmowa i oferowana przez szkoły posiadające licencje sieciowe z aktualną subskrypcją. Funkcjonalnością odpowiada licencji SolidWorks Education Edition (bez dodatkowo płatnych modułów). Po taką licencję uczniowie i studenci powinni się zgłaszać do prowadzącego zajęcia z SolidWorks. Licencja jest przeznaczona dla osób, które piszą prace przejściowe, magisterskie, startują w konkursach projektowych lub chcą się nauczyć dodatkowych modułów np. Simulation lub Plastics.SolidWorks Student Edition – licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów do pracy w domu. Jest ona płatna, do kupienia w sklepie SolidWorks. Funkcjonalnością odpowiada licencji SolidWorks Education Edition (bez dodatkowo płatnych modułów).

SolidWorks Student Trial – licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów dopracy w domu. Jest ona darmowa i oferowana przez SolidWorks Corp. lub dostawców oprogramowania np. CNS Solutions. Najczęściej pojawia się w przypadku organizowania specjalnych akcji promocyjnych np. przy premierze nowej wersji. Licencja jest 60 dniowa.


Tagi: solidworks education, cad, 3dcad, solidworks
Źródło: CNS Solutions
Liczba wyświetleń: 2626
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT