Aktualności


Czasami, gdy SolidWorks zostanie nieprawidłowo zamknięty, lub też system operacyjny przestanie odpowiadać i zresetujemy nasz komputer, zdarza się, że przy uruchamianiu programu wyskoczy komunikat: „Plik dziennika nie mógł zostać zapisany. Autoodzyskiwanie nie będzie działało. Inna sesja SolidWorks jest już uruchomiona na tym komputerze.” Jeżeli widzimy, że nie mamy przed sobą uruchomionego wcześniej SolidWorksa musimy wykonać następujące czynności:Krok 1: Uruchomić Menadżera Zadań (jednocześnie wcisnąć klawisze ALT+CTRL+DEL, lub kliknąć prawym przyciskiem myszy na pasek zadań Windows i wybrać pozycję „Uruchom Menadżera zadań”). Na zakładce „Procesy” odszukać SLDWORKS.exe, zaznaczyć i wcisnąć przycisk „Zakończ proces”. W przypadku wielu wystąpień zakończyć należy wszystkie procesy o tej nazwie.Wydajność SolidWorksUwaga: W większości przypadków to wystarczy, aby komunikat się nie pojawiał (komunikat wyświetla się po nieprawidłowym zamknięciu SolidWorksa). Jeżeli, komunikat występuje nadal należy wykonać kolejne kroki. Krok 2: Otwieramy Edycję rejestru (Menu Start -> Uruchom… -> regedit) i odnajdujemy wpis

w lokalizacji: „HKEY_CURRENT_USERSOFTWARESolidWorksSolidWorks 2014ExtReferencesSolidWorks Journal Folders” (Typ: Reg_SZ). Rejestr SolidWorksKrok 3: Klikamy prawym przyciskiem myszy na ten wpis i wybieramy „Modyfikuj…”. (Wpis ten odpowiada za ścieżkę zapisu plików autoodzyskiwania). SolidWorksKrok 4: Czyścimy zawartość komórki, oznaczonej jako „Dane Wartości” i klikamy OK. Zamykamy Edytor rejestru.Nie musimy podawać żadnej wartości, gdyż SolidWorks automatycznie utworzy ten wpis przy kolejnym uruchomieniu.UWAGA: Usunięcie lub modyfikacja niewłaściwego klucza rejestru może spowodować nieprawidłowe działanie programów, a nawet uszkodzić system operacyjny.

Autor: Krzysztof PlutaTagi: SolidWorks, autoodzyskiwanie, plik dziennika
Źródło: CNS Solutions
Liczba wyświetleń: 2145
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
4 Komentarze
Autor Komentarz
Włodzimierz Śmieszek
.
2014-05-18, 00:18
U mnie się to pojawia gdy uruchamiam kolejną sesję SW gdy już jest jakaś uruchomiona.
Paweł Kęska
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-05-19, 23:13
To dobrze - bo tak to ma działać :)
Włodzimierz Śmieszek
.
2014-05-20, 07:43
Dobrze, ale nie do końca, bo i tak kolejna sesja się uruchamia.

A tak przy okazji. Czy jest jakiś sposób żeby system nie uruchamiał kolejnej sesji jeśli kliknę na plik otwieralny przez SW (np. parasolid czy step). Pliki SW (sldprt, sldasm, slddrw) tego nie robią.
Paweł Kęska
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-05-20, 08:44
Ten komunikat jest po to, żeby w trakcie uruchomienia 2 lub więcej sesji być świadomym, że autozapis i inne nie działają (co z resztą logiczne). On nie ma zabiezpieczyć przed takim uruchomieniem..Mi to akurat odpowiada, bo nieraz pracuję na wersji EN, musiałbym robić restart, a tak otwieram drugą sesję podczas gdy normalnie mam otwartą wersję PL.

Z Twoim pytaniem nie wiem do końca, moim zdaniem coś przekombinowali bo niby się ustawia ten SWlauncher jako domyślny do otwierania ale i tak nie działa to jak kiedyś. Jest wiele postów na różnych forach o tym.

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT