Aktualności
Członkowie zespołu PolSl Racing z Politechniki Śląskiej w Gliwicach odliczają już czas do sierpniowych zawodów Formuły Student.Widać coraz więcej efektów ich pracy. Zostały dokonane ostateczne poprawki projektu poszycia. Znany jest także  wygląd i docelowe osiągi bolidu. Prócz oczekiwanych właściwości aerodynamicznych, poszycie charakteryzuje także estetyczna sportowa stylizacja. Zainspirowana kształtami kultowych bolidów z dawnych lat karoseria została wzbogacona o nowoczesny, nieco agresywny design.

Pojazd będzie miał 3 metry długości, 1,5 metra szerokości oraz 1,25m wysokości przy wadze zaledwie 250 kg.  Planowaną jednostką napędową jest 120 konny silnik z Hondy CBR 600, który powinien rozpędzać bolid do 100km/h w zaledwie 4 sekundy!Ci młodzi ludzie pragną stworzyć najszybszy pojazd studencki w Polsce, a może nawet na świecie! Do procesu produkcyjnego poszycia wszystko jest już gotowe. Dzięki wsparciu firm C-L i KauPoSil proces wytwórczy może rozpocząć się lada moment.

PolSl Racing: Projekt ramy

Zespół PolSl Racing zaszedł w swoich pracach już bardzo daleko, jednakże wciąż wiele zależy od wsparcia z zewnątrz. Młodzi ludzie nie są w stanie sfinansować wszystkiego. Wciąż potrzebują m.in. jednostki napędowej, felg i opon, elementów elektroniki, a także wyposażenia kierowcy.Dlatego też studenci nieustannie poszukują firm, które gotowe są pomóc w realizacji tego ambitnego projektu. Są otwarci na wszelkie formy współpracy - wsparcia merytorycznego, finansowego, jak również poprzez dostarczenie niezbędnych komponentów.

PolSl Racing: Układ dolotowy“Obecnie nasz zespół znajduje się w punkcie przełomowym - znaczną część prac mamy już za sobą, jednakże, aby ruszyć dalej potrzebujemy zewnętrznego bodźca - relacjonuje Magdalena Bąk, rzecznik prasowy PolSl Racing.Studenci doskonale zdają sobie sprawę z presji czasu, która wcale ich nie przeraża, ale wręcz motywuje do pracy na jeszcze większych obrotach.Jednocześnie są świadomi, że bez odpowiedniego wsparcia nie są w stanie osiągnąć zamierzonych celów.

PolSl Racing: Zawieszenie


Tagi: PolSl Racing, bolid, Formuła Student
Liczba wyświetleń: 1981
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT